Nezařazené

Výlet na „střechu Evropy“

„Střecha Evropy“ – Kralický Sněžník

I když je toto místo turisty velmi opomíjeno, je velice krásné. Najdete zde panenskou přírodu, kterou málokdy v Čechách a zvláště na Moravě naleznete. Svojí přezdívku „střecha Evropy“ dostal Kralický Sněžník díky třem významným řekám, které zde pramení. Jedná se o Tichou Orlici, řeku Moravu a Kladenskou Nisu.

  I když by si tento „ráj“ v Jeseníkách zasloužil být geograficky řazen samostatně, spadá geograficky pod Jeseníky a vyznavači bílé stopy ho mohou znát ze zařazení pod Rychlebské hory.

Kralický Sněžník má pár svých nej. Ať už jde o nádhernou přírodu, nebo o nadmořskou výšku, tak Kralický Sněžník má i pás svých zajímavostí. Pokud se vám podaří vystoupat až nahoru, pak za odměnu budete moci spatřit slůně. Ano slůně, sice z kamene, ale zase s magickou mocí. Pokud je místní legenda pravdivá, pak kdo se dotkne tohoto slůněte, bude mít celý rok štěstí. Podmínkou je mít srdce čisté a dobré. Další zajímavostí je, že tento vrchol byl nejlépe vojensky střežen z celé před válečné Evropy. Sice po Mnichovské dohodě obrana nebyla využita, ale dodnes tu nalezneme plno bunkrů, zákopů a opevnění.

  Výhodou je, že tu moc turistů opravdu nepotkáte a to ani v zimě. I když se poblíž nachází nejdelší černá sjezdovka v zemi, lidé ji pro svoji náročnost moc nevyhledávají a tak je zde opravdový klid a mír. Ideální pro týdenní rekreační dovolené v přírodě. 

V létě je tato oblast plná vodáků, kteří rádi vyhledávají po zimě rozbouřený tok Moravy.

V dávných dobách byla tato oblast velmi oblíbená hodnostáři z celé Evropy. Například v roce 1765 vystoupil na vrchol Kralického Sněžníku pruský princ Jindřich.

Pokud chcete mít klidnou dovolenou, pak neváhejte. Zde opravdu dávají lišky dobrou noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*