Nezařazené

Výlet do Slovenského Prešova

Slovensko – Prešov

Prešov je skoro stotisícové krajské město, které je metropolí Šariše. Hned po příjezdu jsem hledal to pravé místo na zaparkování. To jediné bych Prešovu rozhodně vytknul. Po hodinovém hledání parkovacího místa jsem zajel do malebné ulice Zahradná a tam jsem konečně objevil jedno místo k zaparkování. Nebudu vám lhát, zaparkovat bylo opravdové peklo. Potěšilo mě, že v této ulici se za parkování nemusí platit, tak jsem se trošičku uklidnil. Jinak se za parkování musí platit takřka všude.

Po deseti minutách chůze jsem se dostal do centra Prešova. Městská zástavba tu je už od roku 1299, takže na mě dýchla trocha nostalgie a krásy z dob minulých. Prešov je nádherné město s plno památkami, ale i s moderními restauracemi a dalšími vymoženostmi 21. Století. Po celém náměstí je pěší zóna, takže se nemusíte bát aut. Dominantou celého náměstí je gotický kostel sv. Mikuláša. První zmínky o tomto kostele jsou datovány do 14. Století. Neodolal jsem a zakoupil jsem si prohlídku. Popravdě jsem v kostele nenašel nic více zajímavého. To co v něm je, naleznete takřka v každém kostele, ale na druhou stranu nádherný opravdu byl.

Nejvíce mě uchvátil park uprostřed náměstí. Vyšel jsem si na procházku a zaujala mě uprostřed parku Neptúnova fontána. Hlavně se mi líbilo, že byla nově zrestaurovaná a dokonale čistá. Díky tomu se mi naskytl nádherný pohled na celé okolí a byl jsem tím opravdu unesen.

Další „atrakcí“ kterou jsem chtěl navštívit,

byla vila, někdy nazýván jako palác, Rákozci. Jedná se o honosný měšťanský dům, ve kterém se nyní nachází vlastivědné muzeum.

Pokud si chcete na den vyrazit za něčím novým, pak neuděláte chybu když vyrazíte do
Slovenského Prešova.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*