Nezařazené

Villa Napoleone alias dovolená na Elbě

Slunná Elba

Přemýšlel jsem, kam si vyrazit na osamocenou a zajímavou dovolenou. Zrovna v televizi vysílali dokument o Napoleonovi. Hned jak jsem uslyšel o vyhnání Napoleona na Elbu, měl jsem jasno. Tento ostrov musím navštívit!

Villa Napoleone

Hned první den jsem se vyrazil podívat na letní rezidenci císaře Napoleona, která pochází z dob jeho exilu na Elbě. Opravdu nádherné a svým způsobem tajemné místo, které mnohé ukrývá. Nachází se cca. 6 km na západ od Portoferraia. Jedná se o krásný slunný svah, který oplývá hojností bujné vegetace. Nádherné místo pro letní rezidenci. Uvnitř jsem se pokochal sbírkou obrazů, ještě z dob Nepoleonovi přítomnosti. Jednalo se o vzácné kusy obrazů, od malířů jakými byli Antonia Canova,Quida Reni, nebo Salvator Rosy.

Portoferraio

Po prohlídce rezidence jsem vyrazil do hlavního města Elby. Je to nádherné středověké přístavní kamenné město, které ve svých úzkých uličkách ukrývá spoustu líbezných kaváren, barů, obchůdků a restaurací s venkovním posezením. Dominantou ostrova je bezpochyby mohutná pevnost, která dříve sloužila k obraně města.

Cavo

Cavo, též přezdívané jako město zamilovaných. Hlavně díky svými romantickými oblázkovými plážemi a naprostému soukromí, zde mnoho párů prožívá romantické západy, čí východy slunce. Je to nádherné místo, které mohu doporučit všem zamilovaným párům.

Fetovia

Ve Fetovii naleznete ty nejlepší pláže na celé Elbě. Je to opravdový skvost. Díky malé zástavbě a obrovským plážím se toto místo stalo centrem pro všechny turisty, kteří mají rádi lenošení u vody.

Marina di Campo

Pokud hledáte město, ve kterém ve dne můžete poznávat historii, či se můžete jenom romantický procházet se svou přítelkyní, ale večer čekáte bujarý život plný zábavy, pak nesmíte vynechat město Marina di Campo. Je velice podobné hlavnímu městu, ale je mnohem živější a dynamičtější.

Elba je rájem pro turisty. Nádherné pláže a skvělá historie zní, dělají opravdový poklad.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*