Nezařazené

Víkendová dovolená v Keni

Keňa – ráj domorodců a zvířat

Omrzela mě zima, a proto jsem se vydal na víkend do Keni. Hlavním důvodem bylo, že Keňa má nejteplejší měsíce únor a březen a pro můj koníček focení, je tato doba ideální. Také jsem si krásně odpočinul od zimy v ČR.

Hned po příletu do Keni jsem vyrazil v jeepu do národního parku Tsavo, který patří k největším na zemi. Hlavně díky nefalšovanému africkému safari, jsem nafotil jedinečné fotky zvířat. Břehy jezer jsou plné krokodýlů a hrochů. Opodál se pase stádo nosorožců. Ideální dovolená pro milovníky zvířat.

Doporučuji si najmout průvodce. Bez něho, byste se mohli dostat do problémů jak s místními ochránci, tak se samotnými zvířaty. Proto raději využijte služeb průvodce. Nejsou tak drazí!

Poté jsem vyrazil do Marine Parku Malindi, které bylo v roce 1968 vyhlášeno jako vůbec první chráněná mořská oblast na světě. Zažil jsem úžasné potápění, kde jsem poznal nádherný podmořský svět. Tento park je velmi tolerantní. Máte možnost se zde vykoupat po celé jeho šířce a nejste nijak omezování. Pouze nesmíte trhat korály a brát si je domů. Což je logické.

Další mojí návštěvou byla „poctěna“ Rift Valley (Velká příkopová propadlina). Jedná se o šest tisíc kilometrů dlouhý komplex Africko-arabského systému propadlin. Tento geologický zázrak vytvořil takovou krásu, kterou nikde jinde na světě nespatříte.

Poslední den, těsně před odletem jsem prožil v městě Mombasa. Užil jsem si nádherného posezení u palmy vedle moře. Opravdový balzám na nervy.

Pokud máte rádi zvířata a nádhernou přírodu, pak si udělejte alespoň na víkend čas a zajeďte si do Keni. Nebudete litovat, stejně jako já.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*