Nezařazené

USA – New York

New York patří mezi nejznámější města světa. Je to město splněných přání, snů, ale také hlubokých zklamání. Tohle americké město patří mezi nejlidnatější města světa, do kterého se stahují nejrůznější národnosti světa. Nikde na světě nenajdete tolik národností, díky kterým je kultura opravdu rozmanitá.

Doprava

Dopravit se do New Yorku jde především letecky, možná byste našli lodě, které vás přepraví i po moři, ale kdo by chtěl tak dlouho čekat, na tak úžasnou podívanou? Přepravovat se po městě můžete metrem, autobusem nebo taxíkem. Pokud se někam potřebujete dostat rychle, tak taxík v rušných hodinách nebude ta správná volba. Na druhou stranu, jak známe z amerických filmů, tak americký taxík přežije i útok Godzily.

New York není typické město, které by se pyšnilo památkami, ale na druhou stranou se může pyšnit velkolepostí svých staveb. Je málo měst, ve kterých se tyčí tolik mrakodrapů. V tomto městě přes den najdeme spousty elegantních mužů v oblecích a žen v kostýmech, kteří spěchají na Broadway a v noci mnoho Newyorčanů, kteří si užívají nočního života.

Památky

Jedna z nejvýznamnějších památek New Yorku je socha Svobody. Socha měří zhruba 93 metrů a pro Američany a především Newyorčany má velký význam. Socha je symbolem přátelství a pomoci každému kdo pomoc potřebuje. Socha svobody byla navrhnuta francouzským stavitelem Gustavem Eiffelem, který postavil i Eiffelovu věž. Bohužel socha není symbolem přátelství a pomoci pro celý svět. Na vždy se podepsal do historie New Yorku atentát ze dne 11. Září 2001, při kterém byly letadly zasaženy dva mrakodrapy.

Poté, co budovy World Trade Center padly za oběť atentátu z 11. Září 2001, nabízí nejpůsobivější pohled do hloubky ulic Manhattanu Empire State Building. Nejvyšší budova New Yorku měří 443 metrů a z výhledu této budovy uvidíte New York v celé své kráse a velkoleposti.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*