Nezařazené

USA – Filadelfie

Filadelfie neboli město bratrské lásky, jak se dá přeložit z řečtiny, ze které i název pochází. Filadelfie byla a stále je důležitým městem USA. Právě zde vznikla americká demokracie, která se později šířila do celého světa. V minulosti dalo město základy demokracii, dnes poučuje o umění a kultuře.

Základní informace

Filadelfie se nachází v jihovýchodní části státu Pensylvánie. Vzniklo jako zelené venkovní městečko, nyní však má tato metropole více než 1,6 milionů obyvatel a stále se rozrůstá. Toto významné město se stalo významným především proto, že právě v něm vznikla Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.

Město bylo vystavěno podle vzoru šachovnice, která je lemovaná různými parky a parčíky. Tato zeleň se zachovává již od dob zakladatele Williama Penna.

Památky

Filadelfie je centrem umění a kultury. Prohlédnout si centrum města je velkým kulturním zážitkem. Na tomto místě si své oblíbené najde každý návštěvník, máte možnost vybírat z galerií umění, divadel, kin nebo historických prohlídek.

K dalším zajímavým památkám Filadelfie patří historický zvon svobody. Tento zvon provázel svým zvoněním americkou revoluci a mimo to ohlašoval první veřejné čtení Prohlášení nezávislosti. S tímto zvonem je spojená i budova s červených cihel – Independence Hall. Zvon se nachází právě v této budově, kde se četla Deklarace nezávislosti a byla zde podepsaná i ústava Spojených států.

Rarita

Většina zemí má své tradiční jídlo a Filadelfie není samozřejmě výjimkou. Specialita této oblasti je sýrový steak. Jedná se o kapsu, která je naplněna hovězím masem, zeleninou a rozpečeným sýrem. K tomu to pokrmu se skvěle hodí pivo, které ve Filadelfii není těžké naleznout. Již v době založení byli do města povolávání zemědělci z Německa, kteří s sebou přinesli i chuť tohoto zlatavého moku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*