Nezařazené

Toužíte po slunné dovolené? Pak jeďte do Palau!

Palau (psáno také Belau) se nachází v souostroví Karoliny, 800 km na východ od Filipín. Skupina palauských ostrovů byla pravděpodobně osídlena jako první v celé této oblasti, a to před mnoha tisíci lety. Palauské souostroví tvoří více než 200 ostrovů, ale jen osm z nich je trvale obydleno. Lesnaté ostrovy na severu vznikly sopečnou činností. V jejich úrodné půdě se pěstuje kasava, kokosové ořechy, ovoce a zelenina. V jižní části palauské skupiny najdeme ploché korálové ostrovy. Vyváží se zejména kopra a tuňáci, avšak stále větší význam pro hospodářství země má turistika.

Marshallovy ostrovy byly pojmenovány po britském námořním kapitánovi Johnu Marshallovi, který se zde vylodil na konci 18. Století. Tvoří je řetězy nížinatých ostrovů souostroví Ratak (východ slunce) a Ralik (západ slunce), které dohromady obsahují 31 ostrovů a atolů. K jejich přírodnímu bohatství patří fosfáty, používané k výrobě hnojiv, a nádherné pláže, které přitahují turisty. Ostrované jsou mikronéského původu. Pěstují papáju, chlebovník a marantu třtinovou (s vysokým obsahem škrobu).

Ať už si vyberete kteroukoliv z těchto lokalit, můžete si být jistí, že jde o ráje na Zemi, kde se vám dostane adekvátní péče a komfortu, který si jistě zasloužíte.  Vydejte se do těchto nevšedních lokalit a zažijte dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat s láskou v srdci. To je to, proč na dovolenou vůbec jezdíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*