Nezařazené

Španělsko – Sevilla

Sevilla je město kde se snoubí různé architektské památky světa. V tomto pozoruhodném městě se v průběhu dějin střídalo mnoho panovníků různých národností. Sevilla poznala vládu například Féničanů, Kartaginců, Římanů nebo Arabů. Na městě se tyto rozdílné kultury podepsali a zanechali po sobě spousty krásných budov.

Doprava

Sevilla se nachází v Evropě, a proto není velký problém se do tohoto města dostat. Nejrychlejší a nejpohodlnější cesta vás zajisté čeká letadlem. Po městě se můžete pohybovat na koních anebo třeba v kočárech. Při cestování městem si všimnete mnoho mladých lidí, kteří typické španělské oblečení a při jízdě v kočáře na vás dolehne pravá španělská atmosféra. Tuto krásu v plné míře uvidíte především při vrcholení lidových slavností Feria de Abril.

Ubytování

Pokud se pojede podívat na slavnosti, jako jsou například Feria de Abril nebo Santa Semana, tak byste si měli nejdříve zařídit ubytování. Nespoléhejte na to, že přijedete do Sevilly a nějaký hotel nebo penzion si najdete. Většina hotel poblíž probíhajících slavností jsou dlouho předem rezervována.

Památky

Při pouhém procházení městem budete uchváceni ze staveb různého charakteru. Mezi nejskvostnější z nich patří bez pochyby Sevillská katedrála, která je třetí největší katedrálou v Evropě. Katedrála je 130 metrů dlouhá a 76 metrů široká. Naleznete zde 140 mohutných podpěrných pilířů, 93 obrovských oken, tisíce soch a figur z mramoru, železa, kamene, kopule, oltáře a hroby. V tomto místě také nacházejí údajně ostatky Kryštofa Kolumba. Pravost ostatků bývá, ale často zpochybňovaná.

Dalším zajímavým místem je Alcazar, který je zapsán v dědictví UNESCA. Jedná se o palác, který nechal vystavět Petr I. Krutý. Palác byl stavěn a navržen arabskými staviteli, proto má typický arabský vzhled. Postupem času různí panovníci palác dostavovali a všelijak zdobili. Uvnitř naleznete spousty zajímavých obrazů. Mezi nejkrásnější patří obraz Panny Marie Navigátorky, který znázorňuje Pannu Marii, jak naváděla Kolumba při jeho putování po moři.

Pokud máte rádi adrenalin a býky, tak Sevilla je stvořena právě pro vás. Je hlavním centrem býčích zápasů. Tyto zápasy spatříte hlavně v období slavností, kdy se všude radostně tančí flamenco, alkohol teče a večírky končí až se svítáním.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*