Nezařazené

Sicílie -Ostrov v Itálii

Ráj pro turisty Sicílie

Tento nádherný ostrov je největší v Itálii. Někdy je přezdíván jako ostrov slunce, protože většinou je tu nádherné počasí a slunce svítí až do desíti hodin večer. Díky poloze 140 km od Tuniska, se Sicílie na jaře proměňuje na velkou rozkvetlou zahradu. 

Já jsem se ubytoval v hotelu v hlavním městě Palermu. Je to okouzlující město s bohatou kulturou. K vidění je tu spousta tržišť a najdete zde i plno muzeí. Sicílie je velice známá díky mafii, ale až na pár drsně vyhlížejících chlápků se běžný turista s mafií napotká. Proto doporučuji v barech moc nepít a hlavně se nezaplést do šarvátek!

Velice mě oslovil, alespoň podle průvodce, Kapucínský klášter v Palermu. Proto jsem neváhal a vydal jsem se tento klášter prozkoumat. Klášter je vyhlášen díky svým katakombám. Podle místních, se jen málokterý turista odváží projít těmito tajemnými katakombami. Já jsem si zaplatil prohlídku a celé jsem je prošel. Opravdu nelhali. Některá místa byla opravdu strašidelná a šel z nich nepříjemný pocit. Co mě nejvíce vyděsilo, byly volně pověšené kostry. A ty byly pravé! Dřív tyto katakomby fungovaly jako pohřebiště pro lidi z vyšší vrstvy, kteří byli pohřbíváni bez rakví. Opravdu strašidelný pohled je na tělo dvouleté holčičky Rosalie.

Dalším skvělým výletem je určitě projížďka vláčkem okolo Etny. Etnu nemusím zdlouhavě představovat, jedná se o nejvyšší sopku v celé Evropě. Dejte si pozor! Tento úzkokolejní vláček neprojíždí okolo celé Etny, v půlce cesty budete muset chtě, nechtě přestoupit na normální státní vlak. Vláček vyjíždí z Catánie a celá cesta je pohodlná a opravdu nádherná. Pří ni jsem viděl nádherné pomerančové sady, hrady, malé vesničky, prostě celou krásu Sicílie jsem měl „na dlani“. Po přestupu na státní vlak se vrátíte zpět do Catánie.

Sicílii mohu jedině doporučit. Zažijete krásnou dovolenou plnou nádherného počasí, krásného moře, nádherné přírody, jednoduše všeho, co si dokážete od správné dovolené představit.
 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*