Nezařazené

Sedm dní v Tokiu

Zažijete věci, které byste nikde jinde zažít nemohli.

Multikulturní země Japonsko

Japonsko je bezpochyby nádherná země. Díky svým přátelům, jsem si zařídil vízum a vydal se „pracovně do Japonska“. Dostal jsem zakázku od jedné firmy vyfotit některé vzácné památky v Tokiu, tak jsem se rozhodl, proč si zde neudělat příjemnou dovolenou.

Většina cestovatelů a turistů obecně, se Japonska bojí. Ať už je to strach z Komunismu, nebo z jazykové bariéry. Chtěl bych vám vyvrátit pár omylů a mýtů. V Japonsku se zcela bez problémů domluvíte Anglicky, zvláště pak v Tokiu. Všude jsou cedule s nápisy jak Anglickými, tak Latinskými a pokud si zaplatíte průvodce, není co řešit. Strach z komunismu mít nemusíte. Japonsko je svobodná země, nepleťte si ho s Čínou.

Co neminout v Tokiu?

Přátelé mi doporučili tyto místa: Tokyo Tower, svatyně Meji, Císařský palác a zahrady, klášter Sensodži, rybí trh v Tsukiji, elektronickou čtvrť Akihabara a Tokyo national Museum. Bohužel jsem vše nestihl, tak nemohu vyjádřit svoje názory, ale doporučili mi to moji přátelé a ti byli vyloženě uneseni těmito místy.

Já jsem navštívil Nikko. V jeho okolí se nachází Národní park a chrámový komplex Tosho – gu s pěti poschoďovou pagodou, který je zapsán taky v UNESCU. Byl jsem unesen. Vše bylo postaveno v klasickém stylu samurajů, jaký známe z filmů. Všude byl nádherný klid a lidé zde chodili takřka po špičkách. Velice jsem si užil tuto zajímavou náladu a vydal se zpět do svého hotelu.

Dále jsem navštívil jezero Ashi, které je vyhlášeno svou krásou a čistotou. To mohu jen potvrdit. Opět zde byla taková zajímavá atmosféra. Nikdo nikam nechvátal, lidé chodí pomalu a klidně, i když zrovna jdou například na jednání, nebo do práce. Toto jezero je také rájem zamilovaných, kteří si u něj většinou rozprostřou deku a v poklidu relaxují.

Navštívil jsem spoustu míst a nafotil spoustu jedinečných fotek. Japonska se nebojte. Krásnější a rozmanitější zemi opravdu nenajdete. Celá dovolená mě stále třicet čtyři tisíc, což na dnešní dobu není moc. Pokud se domluvíte anglicky, pak neváhejte a vyrazte do Japonska.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*