Nezařazené

S domácím mazlíčkem po EU

EU pasy pro domácí mazlíčky

EU na nový turistický rok 2010 přišlo s neomezeným pasem pro domácí mazlíčky. V tomto pasu kontrola zjistí kompletní rodokmen, přesná data očkování, nynější stav apod. Díky tomuto pasu se vám velice ulehčí „život“ při cestování po EU.

Jak získám tento zvířecí pas?

Jednoduše. U každého veterináře byste měli mít možnost si tento pas nechat vystavit. Nemusíte někde běhat po úřadech, jako u lidských pasů.

Cena ještě není trvale stanovena. Nyní záleží pouze na jednotlivých veterinářích, jaké ceny nastaví.

Pozor! Vaše zvíře musí mít mikročip!

Jedna podmínka k vašemu pasu je ještě mít očipované zvíře. Co to znamená? Vaše zvíře dostane do obojku, nebo pod kůži malý mikročip s pár základními údaji, jako je jméno, stát, ve kterém zvíře žije, majitel, kontakt na majitele apod. Nebojte se. Tento zákrok je velmi jednoduchý a zvířeti čip nevadí a ani nemůže mít po tomto zákroku žádné následky, či bolesti.

Bojová psí plemena jsou přísně zakázaná!

Pro milovníky bojových plemen mám špatnou zprávu. Bohužel tito psi mohou dostat pas jen v ojedinělých případech a velice přísně se kontrolují. Hlavně se jedná o plemena: Pitbull, Boerbull a psi, kteří se podobají svým vzhledem rase Tosa. Tito psi mohou cestovat neomezeně po EU pouze s certifikátem majitele, že má speciální výcvik k trénování bojových plemen a osvědčení o tom, že pes majitele dokonale poslouchá na slovo. Tyto certifikáty jsou velice drahé a jsou spíše určeny pro lidi z bezpečnostních agentur atp.

Tento nový pas opravdu otevírá netušené možnosti pro cestovatele s domácími mazlíčky. Odpadnou vám nepříjemné kontroly, nepříjemné vyhazovy z restaurací atp. Tento pas vám velice ulehčí život. Podle mě je tohle dobrý tah EU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*