Nezařazené

Rybolov na ostrově Averoy v Norsku

Norsko a bezvadný rybolov

Sbalili jsme pruty a věci, které budeme v Norsku potřebovat a vyrazili na letiště, Odbavení, let a dokonce i samotné přistání bylo bez problémů a komplikací a my se mohli ubytovat v hotelu nedaleko jednoho jezera, které je v Norsku vyhlášené. Hled druhý den velice brzy ráno jsme se vydali na ryby.

Norsko (zastarale Norvežsko) je stát ve Skandinávii. Má zhruba 4,5 mil. obyvatel. Hlavním městem je Oslo. Státním zřízení Norska jeunitární stát a parlamentní monarchie. Sousedí se Švédskem na většině jihovýchodní hranice, Finskem a Ruskem na severovýchodě. Prvními obyvateli Norska byli Vikingové, kteří zde žili již od konce doby železné. Růst populace a nedostatek půdy vedl k loupežným výpravám. V 9. století Vikingové osídlili Faerské ostrovy, Orkneje a Island Roku 985 založili první osady v Grónsku.

Nosko a ryby

Nahodili jsme pruty, povídali si a čekali, až nějaký úlovek zabere. Musím říci, že za ten den jich bylo celkem osm, osm kousků, o kterých si můžeme u nás v republice nechat jenom zdát. Všechno bylo naprosto senzační a já jsem si připadal jako malý kluk, kterému se splnil sen. Musím říci, že celé Norsko je naprosto krásné a dokonalé město. Všechno je tady čisté a dokonale uklizené. Opravdu. Aktivní dovolená v Norku na ostrově Aversy se moc povedla a já jsem nasbíral několik nových informací, které můžu předávat dál a dál.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*