Nezařazené

Rekreace v penzionu Aurel na Slovensku

 a nyní bych vám chtěl sdělit jejich dojmy.

Slovensko je velmi opomíjená země, hlavně v řadách Českých turistů. Většinou jim nepřijde na Slovensku nic zajímavého, a přitom se velmi mílí a přicházejí o jedinečné zážitky. Jedním z důvodů, proč by mělo být Slovensko zaplavovanou zemí hlavně Českými turisty je fakt, že lidé v době ekonomické krize šetří a proto si raději místo Chorvatska vyberou Slovensko. Určitě nebudou litovat.

Malebný penzion Aurel se nachází v malé vesničce Liptovský Ján, která je vyhlášená svými rekreačními možnostmi. Lidé si zde mohou odpočinout jak v zimních měsících, tak také v letních.

Hlavní dominantou této vesničky jsou léčivé prameny přímo v obci, ve kterých si můžete dopřávat teplou lázeň, která je potěšením pro vaše namáhané svaly a klouby. Pro zimu vesnička nabízí lyžování ve ski středisku Javorovica, která disponuje 4 vleky a je uměla zasněžován. Měří 804 m a převýšení je 280 m. Ski středisko bylo i nově rekonstruováno. Jednou z největších rekonstrukcí prošel vlek, kterému se zvětšila kapacita na 1218 osob.

Nebudu popírat, tento výlet je spíše pro starší páry, nebo starší turisty. Najdete zde mnoho památek, nádhernou přírodu, termální prameny atp.

Pobyt vás vyjde asi na 2690,-Kč na pět dní. Poté si musíte připlatit cca. 0.5 EUR/den/os. Na termální prameny. Penzion má v každém pokoji svoje vlastní sociální zařízení a zklamu pejskaře, protože psy do penzionu nesmí.

Pokud chcete zažít poklidnou dovolenou, ve které poznáte plno památek, můžete si příjemně zalyžovat a vykoupat se v termálních pramenech, pak není nad vesničku Liptovský Ján v Nízkých Tatrách.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*