Nezařazené

Řecký ostrov Lesbos

Sopečný ostrov Lesbos

Fakta a zajímavosti

Ostrov Lesbos dostal svůj název od básnířky Sapfó, která ve svých básních vyjadřovala náklonnost k ženám. Díky tomu, že tento ostrov je věnován Řeckému bohu Lesbosovi, jsou homosexuálně orientované ženy nazývány termínem Lesby. 

Lesbos je třetím největším ostrovem Řecka a osmým největším ostrovem ve středomoří.
Na tomto ostrově se narodil jeden z nejobávanějších pirátů světa a to osmanský Chajruddín Barbarossa.
Na ostrově se nachází dvacet miliónů let zkamenělý prales. Je to opravdu nádherná podívaná a všem doporučuji navštívit. 

Která místa rozhodně neminout

Každý, kdo je na ostrově Lesbos musí navštívit velké přístavní a současně hlavní město Lesbosu Mytiléné. Jedná se o velmi univerzální město s velkou zásobou noční zábavy a večerního života na ulicích.

Několik kilometrů od Mytiléné se nachází vesnička Moria s dochovanými pozůstatky Římského akvaduktu. Pokud vás hodně zajímá historie, pak nesmíte minout v severní části ostrova středověké město Molyvos. Jedná se o jednu z nejhezčích lokalit středověkého umění v Řecku. Najdete zde nádherný byzantský hrad, nebo malebné kamenné budovy, které mají malinkaté okenice. Přesně takové, které běžně znáte z romantických filmů.

Pokud milujete krásné moře se spoustou zvířat, slunce a krásných mušlí, pak nesmíte minout zátoku Kalloni, která je velmi turisticky oblíbená, i díky světově proslulým kallonským sardinkám, které mají velmi vysokou kvalitu.

Lesbos je úžasný ostrov, ve kterém to žije. Najdete zde bujaré noční večírky, ale i místa, kde o člověka zavadíte stěží. Pokud trpíte bolestmi revmatického systému, nebo jinými chorobami, pak vám určitě pomohou zdejší světové proslulé termální prameny, které najdete hlavně v blízkosti sobky. Pokud hledáte jen a jen odpočinek, pak pro vás má Lesbos také co nabídnout. Tento ostrov nemůže zklamat.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*