Nezařazené

Řecko plné památek

Podobně jsem to udělal i já, vypůjčil jsem si auto a projel si zemi křížem krážem. 

Cesta do Athén

V Řecku není problém zajít do půjčovny aut a nějaké malé starší autíčko si za slušný peníz půjčit. Podobně jsem to udělal i já a pak jsem se vydal vstříc novým zážitkům. Jednoho dne jsem měl namířeno do historických Athén. Cesta autem rychle ubíhala, já se kochal krajinou a přemýšlel, co všechno navštívím. Netrvalo to dlouho a doprava začala houstnou, což byla známka toho, že se nacházím na předměstí Athén. Cesta do centra tak byla poněkud zdlouhavá. Nenechal jsem se však odradit a pomalu jsem popojížděl dál a dál. Po celkem „vyčerpávajícím“ boji s místními ostřílenými řidiči jsem měl radost, že se mi podařilo dostat se do samého centra.

Athény, česky též Atény, řecky: Αθήνα [aˈθina], jsou hlavní město Řecka. Rozkládají se na poloostrově Attika poblíž Sarónského zálivu. S okolními městy, jako je například přístav Pireus, vytvářejí aglomeraci čítající přes 3 miliony obyvatel.

Úsměv ze rtů mi však po chvíli zmizel. Téměř v cíli jsem byl zastaven místními policisty, jenž mi lámanou angličtinou vysvětlili, že jsem se dopustil váženého přestupku. Tedy na vysvětlenou, přestupek byl to, že jsem do města vjel autem. V určitých dnech je totiž jejich příjezd do města omezen. Zaplatil jsem tedy tučnou pokutu a z původně krásné cesty autem mi zbyla vzpomínka v podobě papírového ústřižku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*