Nezařazené

Ráj na zemi Srí Lanka

Šrí Lanka, oficiálně Demokratická socialistická republika Šrí Lanka, podle MZV ČR a PČP Srí Lanka[1], je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nacházející se v blízkosti Indického poloostrova na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Od Indie je ostrov oddělen úžinou Palk, přes niž se táhne řetěz korálových útesů zvaný Adamův most, na východě se nachází Bengálský záliv a na jihu Indický oceán.  

Nevyzpytatelná doprava

Na Srí Lance jsem samozřejmě navštívil velmi zajímavá místa, ale rád bych se s vámi podělil o zážitek z cesty autobusem. Jednoho dne jsem se rozhodl navštívit hlavní město Srí Lanky – Colombo. Jako vhodný dopravní prostředek jsem zvolil autobus, který se záhy ukázal být spíše nevhodným. Ale nepředbíhejme. Nacházel jsem se asi 50 km od Colomba a tak jsem si vyhlédnul autobus v časných ranních hodinách v naději, že nebude příliš plný. Jen co jsem dorazil na zastávku, názor jsem změnil. Desítky lidí se toužili dostat do již tak plného autobusu.

Měl jsem to štěstí, že jsem nastoupil mezi prvními. Místo k sezení samozřejmě nebylo, ale mohl jsem pohodlně stát. Lidé se však hrnuli čím dál tím více a já přestával chápat, kam že se to vlastně chtějí vejít. Záhy jsem pochopil. Byl jsem vyzván, abych se posadil staršímu pánovi na klín. Leč jsem prve odmítal, nic jiného mi nezbývalo. Na můj klín se poté posadilo ještě malé dítě a všichni jsme spokojeně absolvovali dobrodružnou cestu autobusem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*