Nezařazené

Prázdniny v Orlických horách

Orlické hory

Orlické hory (polsky Góry Orlickie, německy Adlergebirge) jsou pohoří a geomorfologický celek v severovýchodních Čechách, při hranici s polským Kladskem. Nejvyšší vrchol Velká Deštná, 1115 m n. m. Název pohoří je odvozen od řeky Orlice, která tudy po česko-polské hranici protéká.

Chata u teplého krbu

Na Vánoce jsem od Ježíška dostal nový snowboard, protože jsem vášnivý lyžař, řekl jsem si , že odzkouším něco nového. Nemohl jsem se dočkat až se projedu a odzkouším si ho, tak jsme se s klukama sebrali a 26. prosince vycestovali z Prahy. Naším cílem byly Orlické hory, vyjeli jsme úplně na slepo, nevěděli jsme kde budeme spát, jestli v hotelu,nebo jinde, ani v jakém městě budeme jsme netušili. Naše cesta začala ihned po obědě. Nasedali jsme do auta a plní vzrušení vyjeli do neznáma. 

Cesta byla dlouhá a velmi namáhavá, kolem 4té hodiny už jsem měl toho řízení plné zuby tak jsem zastavil u první pěkné chatky. Chata se jmenovala: ,,Chata u teplého krbu“ . Nebyla to velká chata, ale nebyla ani malá, měla 2 patra a několik málo pokojů pro hosty. Sotva co jsme otevřeli dveře, polil nás teplý vzduch nasycen vůní jablka a skořice. Jakmile nás majitel chaty viděl(starší muž s hustým bílím plnovousem s kterým vypadal jako Santa), ani se neptal a už nám nesl něco teplého na zahřátí. Dlouho jsme se nerozhodovali a věděli jsme, že nás z této pohádkové chaloupky už nikdo nedostane. Nějakou dobu jsme jen tak posedávali dole u krbu popijelí horký jablečný mok. Po té nás odvedl Santa, tak jsme mu přezdívali, do svých pokojů. Pokoje byly nádherné. Stěny byly vykládané dřevem, naproti dveřím bylo velké okno, které směrovalo do lesa, u zdi byla přiražena obrovská postel. Nevydržel jsem to a musel jsem tu postel odzkoušet, nejdříve jsem si opatrně sedl, abych vyzkoušel její tvrdost, pak si lehl a čekal co se bude dít. Byla to suprová postel, pěkně se na ní leželo, není taky divu, že při mém čekání jsem nevydržel být vzhůru a usnul jsem.

Po probuzení následovalo lyžování, sáňkování i snowboarding.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*