Nezařazené

Poklidná dovolená? Jedině na souostroví Kiribati

Souostroví Kiribati ve středním Tichomoří tvoří 33 korálových ostrovů. Díky tomu se zde nachází úžasné podvodní scenérie, za kterými jezdí potápěči z celého světa. Ke Kiribati patří ostrovy Banaba, Gilbertovy ostrovy, souostroví Phoenix a osm z jedenácti ostrovů skupiny Line. Jejich celková rozloha je nevelká, jsou však roztroušeny na více než pěti miliónech čtverečních kilometrů oceánu. Ostrované se živí rybolovem a pěstováním kokosových palem, banánů a chlebovníků. Kromě toho chovají prasata a kuřata.

Až do roku 1979 byly hlavní položkou vývozu fosfáty těžené na Banabě, ale později byly zásoby zcela vytěženy. Tarawa, hlavní ostrov v Kiribati, byl za druhé světové války dějištěm prudkých bojů mezi jednotkami Japonska a USA. Dodnes zde můžeme nalézt mnoho památek, které připomínají kruté boje, které se tu v minulosti odehrály.

Jak můžete vidět, v Kiribati se nudit opravdu nebudete. Můžete se potápět a pozorovat krásy přírody, nebo se můžete vydat po stopách druhé světové války a nechat na sebe dýchnout kus nezapomenutelné historie. Velkou výhodou tohoto souostroví je fakt, že mnoho lidí o něm neví, a tak turisté, kteří sem zamíří, mají opravdový klid a mohou si vychutnávat opravdový ráj na Zemi.

Cena za dovolenou je velmi různá. Nejvíce hraje role faktu, jestli jedete s cestovkou, nebo takříkajíc na vlastní pěst. Ať tak, či onak, těšte se na dokonalou dovolenou, na kterou budete vždy s láskou vzpomínat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*