Nezařazené

Po stopách Srí Lanky

„Dobývání Srí Lanky“

Moji přátelé mi navrhli, abych s nimi podnikl trochu odvážnější dovolenou. Zprvu jsem váhal, jestli se chci pustit po krásách Srí Lanky pouze se spacákem, ale nakonec jsem svolil a udělal jsem dobře. Tento ráj na zemi stojí za pozornost.

Kandy

Hned po příletu do hlavního města, jsme se rozhodli tento skvost prozkoumat. To co nás velmi překvapilo, bylo nádherné jezero uprostřed města. Takovou atrakcí, se může chlubit málo které město. Poté jsme navštívili chrám Zubu, který ukrývá jednu z Buddhových relikvií a to jeho zub. Dalším zajímavým místem, se pro nás stala celosvětově vyhlášená botanická zahrada, ve které jsme viděli nádhernou palmovou alej, kterou botanické zahradě věnoval Fidel Castro.

Bentota

Rozloučili jsme se s Kandou a vyrazili do střediska Bentota, které je vzdálené 60 km od města Colomba, které je známe želvími líhněmi, které jsme navštívili. Opravdu zajímavé je vidět jednotlivé fáze, které musí podstoupit malá želvička, než se dostane do opravdového moře.

Beruwela

Jeden z místních nám doporučil navštívit 56 km vzdálenou bývalou rybářskou vesnici. Hlavně kvůli projížďce na lodích po nádherné řece Bentota. Při projížďce jsme viděli krásnou přírodu a pár zajímavých zvířat. 

Poslední den jsme strávili v Kandě, ve kterém jsme vyhledali klenotnictví. Ne opravdu nám nedošli peníze a nešli jsme ho vykrást, ale skoro v každém klenotnictví dostanete odbornou přednášku o tradičních způsobech těžby drahokamů, a když hodně poprosíte, tak vám ukážou za malý příplatek i model tradičního dolu.

I když jsem zprvu nechtěl jet, opravdu jsem byl rád, že jsem se do ráje jménem Srí Lanka vydal. Nádherná země oplývající plážemi, čistým mořem, bohatstvím a nádhernou přírodou. Není nic krásnějšího, než vyrazit s přáteli do neznámé země a snažit se jí poznat. I když pět dnů nebylo moc, muselo stačit. 
 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*