Nezařazené

Po stopách Médi Bédi v Yellowstonském národním parku

Yellowstonský národní park

Musím říci, že to byl opravdu nevšední zážitek, za který jsem nesmírně rád. Když jsem dostal poukaz na tuto týdenní dobrodružnou cestu s jednou známou zahraniční expedicí, byl jsem nesmírně rád. Jelikož se zajímam o historii, bitvy a války, ale také o kulturu a národní parky po celém světě, je logické, že jsem měl obrovskou radost.

Yellowstonský národní park se rozkládá na severozápadě státu Wyoming (91 % parku), na jihozápadě státu Montana (7,6 % parku) a jihovýchodě státu Idaho (1,4 % parku). Rozprostírá se na území o rozloze 8987 km² na území Skalnatých hor. Je nejstarším národním parkem na světě. Byl založen v roce 1872 presidentem USA Ulyssem Simpsonem Grantem, který se zaměřil na ochranu přírodního bohatství.

Méďu Béďu z kresleného seriálu jsme sice neviděl, osobně, ani bych si to nějak extra nepřál, ale dobrodružství bylo opravdu veliké. Pořídil jsem několik set krásných fotek, které určitě publikuji na internet pro širší použití a prohlédnutí, protože jen tak někomu se nepodaří dostat povolení k prohlídce tohoto národního parku na severozápadě státu Wyoming. Jsem opravdu velice rád, že jsme si mohl Yellowstonský národní park prohlédnou, udělat fotografie, poklábosit s lidmi, kteří se o správu celého parku starají. Byl a je to určitě můj životní zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

Narodni park yellowstonskyDěkuji. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*