Nezařazené

Po březích Nilu Egypt

Nil je řeka nekonečná

Egypt je krásná země. Na dovolenou se tam dá jet prakticky kdykoliv a stále se můžete těšit na nádhernou pouštní scenérii s palmami a pyramidami na obzoru a nezaměnitelný styl zdejších měst. Velmi pozoruhodná je také místní dominantní řeka Nil, která je zároveň se svými 6500 km délky druhá nejdelší na celém světě.

Nezapomenutelný výlet

Je opravdu nádherné pozorovat, jak se řeka táhne dlouhými lány a celkově dává život většinově zpustlé krajině. Ne nadarmo se Egyptu říká „dar Nilu“. Až úplně závidím dobrodruhům z 19. Století, kteří se nebojácně plavili proti proudu z Káhiry až na jih Egypta k městu Asuán. Avšak i pouhý pohled již stačí, aby se člověk nechal unést okouzlujícím prostředím.

  S jedním pohledem jsem se však nespokojil. Jelikož jsem chtěl alespoň zdálky okusit pocity někdejších cestovatelů, rozhodl jsem se vydat na pěší výlet po břehu této řeky. Bez častých zastávek se cesta neobešla. Ani tolik ne kvůli jídlu, odpočinku a pití, ale spíše kvůli obdivování spektakulární scenérie. Za dva dny jsem proto ušel pouze 20 km, zato podívanou jsem zažil přebohatou. A ani nezáleží, kterou část Nilu si projdete. Jistě si říkáte, jaký jsem to přehnaný snílek, ale zde můžu podotknout jediné – kdo neviděl, neuvěří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*