Nezařazené

Pět rad jak ušetřit na dovolené

Jak ušetřit na dovolené v pěti krocích

Léto se nám sice vrátí až za pěkně dlouhý čas, ale je dobré se už dnes zajímat, jak ušetřit na letní dovolené. Snad vám mých pět rad pomůže.

Rada 1 – Jezděte autem

Zkuste si zariskovat a nepoužívat cestovku. Vymyslete si plán a trasu vaši dovolené doma a jeďte svým vlastním autem. Ušetříte tím nemalé peníze.

Rada 2 – Neplaťte mýtné

Je dobré, pokud hodně cestujete, investovat do navigace. V navigaci si můžete nastavit různé režimy, jakými jsou: Nejkratší cesta, nejdelší cesta, nejkrásnější cesta, ale i režimy, ve kterých lze nastavit tzv. Jet po neplacených cestách.

Rada 3 – Najděte si brigádu

Pokud jste studenti, pak se poptejte na vedení školy, nebo se koukněte na internet a určitě najdete nějaké brigády, které nebudou dvakrát časově náročné a pomohou vám ušetřit nějaké peníze. Pokud umíte jazyky, pak můžete dělat například průvodce. Pokud ne, tak můžete dělat třeba sběrače ovoce.

Rada 4 – Využijte dobrý kurz měny

Sem tam je i dobré se kouknout jaký má daná měna kurz oproti České koruně a tím získat přehled, kdy je nejlevnější. Pokud víte, že tyhle prázdniny chcete jet do Británie, tak vám nic nebrání se pořádně porozhlédnout po nejlepším kurzu.

Rada 5 – Kde to jde, plaťte kartou

Většina Českých bank, ale nejvýrazněji GE MONEY, nabízí možnost při platbě kartou dostat několik procent z placené částky zpět. V bankovních termínech se tomuto říká „Odměna za platbu platební kartou“. Proto se poptejte ve vaší bance, jak to s takovouhle službou vypadá u nich a zaktivujte si ji.

Doufám, že vám mých pět rad pomůže a dokážete lehce ušetřit na dovče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*