Nezařazené

Parádní dovolená v Orebiči – Chorvatsko

Orebič – nejteplejší místo v Chorvatsku

Už ve čtyři hodiny ráno jsme nemohl dospat a musel jsem se jít podívat na internet na další fotky z Orebiče. Od kamarádů jsem slyšel velice dobré reference, prý je tam dokonce i nejteplejší počasí v celém Chorvatsku. Proto se tam asi naši rozhodli jen na celý měsíc. Už jsem se moc těšil, až budu ve vodě, potápět se, lovit mušle a spousty dalších aktivit, na které se moc těším. 

Orebič v chorvatsku

Orebič leží na jihozápadě poloostrova Pelješac naproti městu Korčula, od kterého jej odděluje Pelješacký kanál a se kterým je spojen pravidelnou trajektovou dopravou. Mezi nejvýznamnější ekonomické aktivity patří zemědělství, pěstování ovoce, rybolov a cestovní ruch. Orebič je proslulá turistická oblast s množstvím hotelů, ubytovacích zařízeni a vybavení pro sportovní vyžití a rekreaci. Nejlepší písečné i oblázkové pláže stíněné porostem najdeme v zálivu Trstenica.

Konečně nastala hodina, kdy se vydáme do tohoto skvělého místa v Chorvatsku – do Orebiče. Vše bylo sbaleno, auto na cestu připraveno. Cesta proběhla celkem v pohodě, jeli jsme necelých 16 hodin, celkem ujeto 1 600km. Konečně jsme dorazili! Ani jsem si nevybalil a ihned jsem utíkal na dokonalou písčitou pláž. Písek u moře jsem měl vždycky moc rád. Už jsem se těšil, jak si tady najdu kamarády a budeme hrát plážový volejbal.
Hned po tom, co jsme se ubytovali, jsem se oblékl do sportovního, vzal míč a šel na hřiště. Během chvilky jsme si našel kamarády a do večera jsme hráli. Dovolená se celkově moc povedla a jsem za ní strašně rád. Už se těším na příští rok – zamluvili jsme si stejný apartmán už teď.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*