Nezařazené

Pár rad jak ušetřit na dovolené

Triky na levnou dovolenou

Všichni to známe. Říkáme si, jak za celý rok v pohodě našetříme na dovolenou. Myšlenka je pěkná, ale někdy nejde proměnit v realitu. Proto bych vám chtěl dát pár rad jak ušetřit na dovolené a tím si ji vůbec dovolit.

Rada 1 – Nevyužívat cestovky

Ano zdá se to absurdní, ale je to tak. Cestovky občas do zájezdů vloží nepotřebné položky, které stojí zbytečně moc peněz. Proto je dobré si dovolenou naplánovat samy. Ano stojí to více starostí, ale zase můžete navštívit jen taková místa, která máte rádi a nemusíte se držet plánu cestovky.

Rada 2 – Nakupovat letenky on-line

Jak už jsem psal v jednom článku „Jak nakoupit letenky levněji“, je dobré koupit si letenky přes internet. Má to spoustu výhod a ceny jsou několika násobně nižší!

Rada 3 – Využívat last minute a super last minute zájezdů

Pokud už víte, kam chcete letět a máte připravený i program, pak vám nic nebrání využít možnosti last minute a super last minute. Co to vůbec je, se můžete dočíst v mém článku „Last minute zájezdy“.

Rada 4 – Vyberte si hotel na internetu

Pokud si objednáte pokoj přes internet, opět ušetříte nemalé částky.

Rada 5 – Zakoupení pojištění přes internet

Je až neuvěřitelné, co všechno je levnější přes internet, ale je to tak. I pojištění zakoupené přes internet je o tisícovku levnější, než když se hodiny trmácíte po pobočkách pojišťoven. To co přes internet je hotové do týdne, na pobočkách trvá až dva týdny.

Rada 6 – Všímejte si slev!

Většina cestovek, leteckých společností, hotelů atp. schovává slevy tak, aby si jich běžný uživatel nevšiml. Proto vyloženě hledejte na každé webové stránce a na každé listině drobné písmo. Někdy se pod ním ukrývají slevy, o kterých ani nevíte, že můžete uplatnit. Jedná se o studentské slevy, nebo skupinové slevy atp. Proto čtěte a ptejte se. Tím nic neztratíte a hlavně na to máte nárok.

Snad vám těchto pár rad pomůže, k dosáhnutí lepší ceny vaší dovolené. Apeluji na vás, vždycky všechno pořádně čtěte a používejte selský rozum. Nebojte se zeptat přidělených pracovníku. Tím, že se zeptáte, nejste drzí! Jen uplatňujete váš nárok!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*