Nezařazené

Pár denní výlet po krásách Řecka

Po stopách starověkého Řecka

S přáteli jsme si chtěli vydat do Řecka už před rokem. Hlavně nás zajímali starověké chrámy a památky z dob minulých. Díky naší šetřivosti a zajištěnému ubytování u našich přátel, nám nic nebránilo se vydat po stopách starověkého Řecka. Jarní dovolená jak má být.

Bájná Trója

Hodně lidí neúspěšně pátralo po tomto bájném městě, ale nakonec bylo nalezeno, i díky Homérovu přesnému popisu v díle Iliadě, jsme se mohli vrátit časem zpět do dob, kdy muži prolévali krev na bitevních polích. Díky průvodkyni, kterou jsme si přeobjednali den dopředu, jsme mohli slyšet zajímavosti a záhady, které se okolo tohoto města nacházejí. Byl to opravdu zajímavý výlet, i bájného koně, kterého řečtí bojovníci darovali trojskému králi Priamosovi, jsme mohli spatřit v replice na vlastní oči.

Athény

Pokud nenavštívíte při návštěvě Řecka Athény, pak jste udělali velikánkou chybu. Nejvíce starověkých památek můžeme najít právě zde. S přáteli jsme navštívili nádherný Diův chrám, nebo bájný Akropolis. Dalším zajímavým místem je Agora, či Parthenón. Než jsme prošli všemi památkami, tak uběhl celý den a popravdě jsem ještě večer rozdýchával nával informací, které do nás „nasoukala“ naše průvodkyně.

Olymp

Olymp byl v řecké mytologii považován za sídlo bohů. Zklamalo nás, že jsme se nemohli dostat až na vrchol, protože se nachází ve výšce 2917 m.n.m, a proto se řadí do tzv. Vysokohorské turistiky, kde potřebujete speciální povolení. Bohužel jsme viděli jen kousek bájného Olympu, ale i přes tento fakt, to stálo za to.

Meteora

Poslední den jsme navštívili klášterní ráj Meteora. Jedná se o obrovské stavby na skalách, které oplývaly v dřívějších dobách velkým bohatstvím, jak materiálním, tak duchovním. Z 24 klášterů se dodnes dochovalo pouze 6. Dříve se muselo k jednotlivým klášterům chodit po lanech, lanových mostech, ale dnes se již z jednoho do druhého dostanete lehce po schodech. Opravdu doporučuji. Z tohoto místa jsme byli hrozně moc uneseni. 

Pro milovníky historie je Řecko opravdový ráj na zemi. My můžeme jenom doporučit.
 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*