Ostrov ve tvaru nudle alias Kréta

Romantické dovolené na Krétě

Kréta je opravdový skvost ve středozemním moři, který je hojně navštěvován turisty. Podle mě existují na Krétě dva světy. Jeden v okolí moří, který je obsazen turisty a pak druhý, klidnější svět ve vnitrozemí, kde naleznete spoustu milých starousedlíků a klidnější atmosféru.

Hlavním městem Kréty je Heraklion. Pod tímto mystickým jménem se skrývá spousta hor a památek. Kréta spadá pod jurisdikci Řecka, ale na Řecku je celkem autonomní. Díky Řecku Kréta také spadá do EU.

Krétské podnebí se považuje za jedno z nejteplejších z celé Evropy. Je zde také nulová kriminalita. Mnozí ze srandy říkají, že je zde tak krásně a levno, že není potřeba krást. Také se zde vůbec nekradou auta, a proto se ani nemusíte bát nechat si na sedadle notebook, nebo podobné elektronické hračky.

Kréťané jsou velmi vlastenečtí a na každém domě naleznete státní vlajku.

Exotikou pro Evropana by mohla být hojnost olivových sadů, které jsou takřka všude. Také je zde vidět velký vliv EU a jejich dotací. Skoro každá stavba má svojí ceduli s oznámením o dotaci projektu Evropskou Unií.

Pláže jsou zde písčité s hojností stromů, takže se nemusíte potit pod žhavým sluncem. Bohužel jsou některé pláže zpoplatněny. Dejte si na to pozor! Někdy se může stát, že přehlédnete vyběrače peněz a pokud vás později chytne, tak vám dá celkem mastnou pokutu.

Romantickou dovolenou na Krétě? Proč ne.

Kréta má spoustu nádherných přírodních lagun a dalších podobných míst, kam lidé moc nechodí. Pokud se poptáte místních, tak vám určitě prozradí, kam zajet, abyste byli ničím a nikým nerušeni. Nádherná příroda, čistota ovzduší, teplé počasí a nádherné pláže, no co si člověk může více přát?! Nejromantičtěji je ve vnitrozemí. Jednak je zde málo turistů a jednak jsou zde luxusní hotely, které vaší romantickou dovolenou rozhodně oživí.

Kréta je překrásná. Pokud máte dostatek peněz, pak neváhejte. Nemůžete na tomto nudlovém ostrově naleznout zklamání.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *