Nezařazené

Ostrov ve tvaru nudle alias Kréta

Romantické dovolené na Krétě

Kréta je opravdový skvost ve středozemním moři, který je hojně navštěvován turisty. Podle mě existují na Krétě dva světy. Jeden v okolí moří, který je obsazen turisty a pak druhý, klidnější svět ve vnitrozemí, kde naleznete spoustu milých starousedlíků a klidnější atmosféru.

Hlavním městem Kréty je Heraklion. Pod tímto mystickým jménem se skrývá spousta hor a památek. Kréta spadá pod jurisdikci Řecka, ale na Řecku je celkem autonomní. Díky Řecku Kréta také spadá do EU.

Krétské podnebí se považuje za jedno z nejteplejších z celé Evropy. Je zde také nulová kriminalita. Mnozí ze srandy říkají, že je zde tak krásně a levno, že není potřeba krást. Také se zde vůbec nekradou auta, a proto se ani nemusíte bát nechat si na sedadle notebook, nebo podobné elektronické hračky.

Kréťané jsou velmi vlastenečtí a na každém domě naleznete státní vlajku.

Exotikou pro Evropana by mohla být hojnost olivových sadů, které jsou takřka všude. Také je zde vidět velký vliv EU a jejich dotací. Skoro každá stavba má svojí ceduli s oznámením o dotaci projektu Evropskou Unií.

Pláže jsou zde písčité s hojností stromů, takže se nemusíte potit pod žhavým sluncem. Bohužel jsou některé pláže zpoplatněny. Dejte si na to pozor! Někdy se může stát, že přehlédnete vyběrače peněz a pokud vás později chytne, tak vám dá celkem mastnou pokutu.

Romantickou dovolenou na Krétě? Proč ne.

Kréta má spoustu nádherných přírodních lagun a dalších podobných míst, kam lidé moc nechodí. Pokud se poptáte místních, tak vám určitě prozradí, kam zajet, abyste byli ničím a nikým nerušeni. Nádherná příroda, čistota ovzduší, teplé počasí a nádherné pláže, no co si člověk může více přát?! Nejromantičtěji je ve vnitrozemí. Jednak je zde málo turistů a jednak jsou zde luxusní hotely, které vaší romantickou dovolenou rozhodně oživí.

Kréta je překrásná. Pokud máte dostatek peněz, pak neváhejte. Nemůžete na tomto nudlovém ostrově naleznout zklamání.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*