Nezařazené

Ostrov Sardinie

Ráj pro horolezce Sardinie

Sardine je úžasná hornatá země, která je druhým největším ostrovem středozemního moře. Povětšinou ji budou znát horolezci, díky množství hor, drobných skal a množství speciálních středisek s vysokou kvalitou lezeckých stěn.

Horolezce hlavně lákají skály, které vystupují z moře, hlavně díky kráse, kterou představuje jejich slézání. Mezi nejoblíbenější místa patří Golfo di Orosei, Cala Gonone, Cala Fuili a Cala Luna.

Pláže na Sardinii

Sardinie se pyšní několika druhy pláží. Mezi nejkvalitnější a nejhezčí patří pláže oblázkové, které svojí kvalitou a krásou daleko předhánějí písčité pláže. Mezi další pláže patří písčité, skalnaté a zátočinkové. Pláže mají bílou, růžovou, žlutou a hnědavou barvu a díky tomuto faktu a odrazu světla, dokážou tyto pláže neskutečné světelné kousky s mořem. Někdy ho při přímém slunku zbarví do tmavě modré barvy s prvky tmavě zelené. Moc se to nedá představit, ale pokud na pláže zajdete v pravé poledne, nebo se zde zastavíte při východu, či západu slunce, pak samy můžete uvidět jedinečnou krásu přírody, kterou naleznete na Sardinii v hojné míře.
Barvou moře Sardinie připomíná pláže na Karibiku, ale na Sardinii je moře daleko pestřejší a lepší. V oblibě mají Sardinii také potápěči, kteří se kochají hojným počtem exotických ryb a úžasných korálových útesů.

Turistické oblasti

Nejoblíbenější turistická střediska jsou Costa Smeralda a město Alghera. Naleznete zde krásné pláže, spoustu krásných vesniček s přívětivými obyvateli a mnoho památek z dob, kdy Sardinie čelila mnoha útokům od pirátů a dalších států, kteří jí chtěli dobýt. Za návštěvu také stojí navštívit fénický Tharros. Jedná se o sídliště z 8. Století před naším letopočtem, které bylo po okupaci Sardinie Římany přestavěno.

Sardinie je bohatá a exotická země vedle Itálie. Pokud chcete zažít krásnou dovolenou za krásnou cenu, pak neváhejte. Tenhle ostrov vás nezklame!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*