Nezařazené

Odreagování na Šumavě

Šumava – lesy, klid a pohoda

Na Šumavě je krásně čistý vzduch, dokonalé ticho a božský klid. 
Tím, že jsme jeli na čtrnáct dní na Šumavu jsme určitě neprohloupili. Nepotřebujeme se smažit u moře, lézt po horách, jezdit na kole v lese a zdolávat nejrůznější překážky. Potřebujeme dovolenou v krásné chatičce, kde bude klid, pohoda a hlavně ticho.

Šumava (německy Böhmerwald) je rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Pohořím prochází hlavní evropské rozvodí mezi Severním a Černým mořem. Jižní strana pohoří je podstatně příkřejší než severní, česká. Na území Šumavy se nachází mimo jiné Lipenská přehrada.

šumava šumí

Musím říci, že na Šumavě je opravdu božský klid. Všude ticho. Ideální na čtení knížky na verandě v roubené chaloupce. Na Šumavu jsme se vydali na dovolenou s přítelem. Jsme starší a nenáročný pár, takže nám ke spokojenosti stačí málo, opravdu málo. Procházky po lese, sbírání hub, opékání párků před chatkou. Všechno a jednoduše. Nasbírat síly do dalších let, nadýchat se čerstvého vzduchu a přečíst si v klidu a bez rušení několik knih je pro mě osobně ta nejlepší dovolená.
Navštívit Lipenskou přehradu, udělat několik fotografií na památku. V této době se určitě najdou i tací lidé, kteří se spokojí s málem. Tedy s dovolenou na klidném místě plném čistého vzduchu a hlavně klidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*