Nezařazené

Nízkonákladové letecké společnosti

Jak létat levně

Low costs airlines (LCA) vznikly v 70 letech minulého století v USA. Jejich hlavním cílem je dopravit cestujícího z bodu A do bodu B za co nejnižší náklady, které se ale projeví v komfortu letu. Prostě nic není zadarmo.

Jak to, že LCA dosahuje nižší ceny než u běžné letenky?

Nepředstavujte si, že LCA provozují letecké společnosti, které létají vyřazenými letadly. To je pouze mýtus. Pravdou je, že je to spíše naopak, čili modernější letecké společnosti upřednostňují lety typu LCA.

Určitě se ptáte, jaký je v tom rozdíl. U LCA letů společnost odpadá starost s tiskem letenek a naopak vy, nemusíte zdlouhavě několik měsíců dopředu si tzv. zabukovat (zamluvit) let, tím zase letecké společnosti nepotřebují zdlouhavě používat systém před objednávky a tím si šetří náklady.

Společnosti nemusí využívat drahých upoutávek a lákání zákazníků, tím zase šetří peníze a vy si můžete domluvit letenku na místě, nebo po telefonu, takže vám odpadá stres z toho, jestli jste si zamluvili letenku dopředu, nebo ne.

Letecké společnosti při stylu letu LCA využívají letišť, která jsou méně frekventovaná a mají zde menší komfort pro cestující. Tím šetří náklady.

Neexistují zde žádné zlevněné skupinové, nebo věkové kategorie. Čili každý létá za stejnou cestu a dopravce nemusí zdlouhavě vymýšlet systém slev.

Dopravce neposkytuje zdarma při letu žádné občerstvení.

Jedná se o přepravu z bodu A do bodu B, čili vám dopravce nezaplatí hotel, pokud byste chtěli pokračovat v letu další den.

Díky skvělým cenám, jsou tyto lety velmi žádané a účastní se jich více lidí, čili firmy mají větší zisky.

Výhody a nevýhody LCA letů

Výhody

1. Prodává se každý let samostatně, čili máte jednosměrnou letenku a domů můžete letět jinou společností, která může mít lepší ceny.
2. Dosažitelné jsou extrémně nízké ceny. Nejprve se prodávají místa nejlevnější, pak dražší atd. dokud se nevyčerpá celková kapacita cestujících na jeden let.
3. Není možná rezervace. Prostě si koupíte letenku a tu máte. Nikdo na vaše rozhodnutí jestli poletíte, nebo ne, nebude čekat.
4. Maximální využité koupení letenek na netu. Všechno se vlastně uskutečňuje více méně přes něj.
5. Nejsou klasické letenky. Postačí doklad totožnosti, nebo kód, který vám po zakoupení „letenky“ sdělí.

Nevýhody
1. Při zakoupení klasické letenky, dostanete občerstvení při letu zdarma.
2. Při zpoždění letu, vám nikdo neposkytne občerstvení, deky atp.
3. Menší komfort.
4. Někdy delší doba letu.
5. Nepřistanete na atraktivních letištích přímo v centrech města.

Pokud chcete na dovolenou a chcete nějaké peníze ušetřit a nechcete přílišný komfort, tak jsou pro vás LCA lety „to pravé ořechové“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*