Nezařazené

Nejklidnější dovolená? Jedině v Thajsku!

Samotářská dovolená v Thajském Krabi

Chtěl jsem si trochu odpočinout od rodiny, přátel, práce, a proto jsem hledal dovolenou, na které bych byl sám jenom s přírodou, a to za rozumnou cenu. To se mi nakonec povedlo a já se vydal na krásný vápencový masív, vyčnívající z moře s půvabným jménem Krabi.

Ubytování na tomto vápencovém masívu není zrovna jednoduché. Úřady si tu hlídají počet turistů, a proto jsou zde hotely velmi limitovány v počtu míst k ubytování. Asi dva měsíce trvalo, než jsem se dostal na řadu, ale nelitoval jsem. Stálo za to si počkat.

Protože jsem vášnivý fotograf, vyrazil jsem do sedm kilometrů vzdálených Tygřích Jeskyní pěšky. Bylo zajímavé plahočit se sem tam „pralesem“ ale stálo to za to. Nafotil jsem nádherné fotky květin a zvířat. Když jsem konečně došel k tomuto místu, málem jsem vypustil duši a příště si přečtu průvodce pořádně. Nejednalo se o jeskyně, ale o velký chrámový komplex, který se tyčil na malinkaté hoře, a k chrámu vedlo 1200 schodů. Vyšlapal jsem tedy ještě tyto schody, ale nelitoval jsem té námahy. Přímo přede mnou se otevřela brána do nádherné minulosti a já jsem si nafotil nádherný komplex, ve kterém dříve muselo být opravdu živo.

Kvůli nádherným výhledům a scenériím jsem vyrazil do zátoky zvané Ao Nang. Nafotil jsem si zde nádherné moře, a pár zvířat, která byla roztroušena po malých ostrůvkách.

Krabi má opravdu co nabídnout. Ať už svou klidnou atmosférou, nebo překrásnou a rozmanitou přírodou. Nádherně jsem si v tomto ráji odpočinul a ještě k tomu nafotil úžasné fotky. Nic lepšího jsem si nemohl přát.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*