Nezařazené

Nakupování letenek pomocí internetu

Nakupování letenek on-line

Mnoho lidí má z moderních technologií strach. Lidé se bojí nakupovat pomocí internetu, protože se bojí, že místo zboží jim přijdou cihly. Také se bojí přihlásit na svůj bankovní účet, protože v televizi slyšeli, že se hackeři (v tomto případě spíše crackeři) mohou dostat do vašeho konta. Toto jsou prosím vás mýty! Ano, když nebudete dávat pozor, tak tyto situace nastanou, ale pokud budete používat selský rozum, tak vám rozhodně nic nehrozí!

Nakupování letenek na letištích je příliš zdlouhavé a pro člověka nepříjemné. Proto všechny letecké společnosti dávají svým klientů možnost, si zarezervovat letenky přes internet již dopředu. Ať už jde o dlouho plánované lety, nebo last-minute zájezdy. K nakupování letenek on-line potřebujete pouze počítač a internet.

Jak na to?

Pohodlně se usaďte do vašeho křesla a udělejte si kávu. Poté si vyberte svojí leteckou společnost, se kterou chcete cestovat a najděte si jejich webové stránky. Hledejte výrazy typu: Rezervace letenek, nakupování letenek on-line apod. Poté stačí vyplnit formulář, kde zapíšete svoje údaje a je to. Za deset minut máte vyřízeno to, co by na letišti trvalo půl hodiny.

Jak zaplatím?

Existují dva druhy plateb a to:

  • Platba přes internet pomocí účtu
  • Platba pomocí dobírky

  První způsob je asi nejvíce používaný. Lze platit pomocí bankovního převodu z banky v ČR, nebo můžete také zaplatit pomocí internetových peněženek, kterými jsou například paypal.com, či alertpay.com.

Druhý způsob je spíše určený pro nedůvěřivé lidi, kteří chtějí při platbě vidět to, co si kupují. Některé cestovky nabízejí pro svoje zákazníky možnost platby tzv. na dobírku. To znamená, že po objednání letenek vám do dvou dnů přijde na vámi zvolenou adresu dopis, ve kterém budou letenky a vy za ně zaplatíte, až při předání dopisu.

Proč je nakupování letenek on-line lepší?

Protože letenky jsou levnější a při nakupování šetříte čas.

Výhody:

  • Letecké společnosti nemusí tisknout letenky a zaměstnávat personál u přepážek, tím jim odpadávají náklady a díky tomuto faktu, jsou letenky koupené přes internet levnější.
  • Kupujete letenky z pohodlí domova. Šetříte tím čas a někdy i nervy.
  • Pokud dojde k nějakým změnám, dostanete včas vědět. Můžete také on-line sledovat kolik lidí bude s vámi v letadle a další informace o letu.
     

Nevýhody:

  • Pokud používáte nelegální systém v počítači a nemáte ho aktuální + nemáte žádny antivirový program, je velká šance, že se vaše zadané údaje dostanou do nepravých rukou.
  • Snad jsem vám trochu osvětlil pojem „Nakupování letenek on-line“ a pomohl vám tím při rozhodování, zda budete používat při nakupování letenek internet, nebo se budete trmácet na přepážky leteckých společností.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*