Nezařazené

Nádherný ostrov Sicílie

Exotická Sicílie

Ve starověku byla tato oblast velmi živá. Mnoho národů se zde pralo o moc nad Středozemním mořem. Nejdříve tuto oblast obsadila starověká

Řecká města, která zde vybudovala většinu nádherných měst. Jako příklad mohu uvést město, které vám určitě něco řekne a to Syrakusy. Poté zde sídlili Kartaginci, kteří byli veliký mořeplavci a hledači zlata.
Sicílie byla velmi bohatá, a kdo jí měl pod svojí moci, pak měl neomezenou vládu nad Středozemním mořem. Kartaginci byli asi po deseti letech násilně vytlačeni Římany a od těch dob je na Sicílii všude vidět jejich stará architektura, která nahání děs, ale také velký obdiv.

Lákadla Sicílie

Sicílie člověka okouzlí díky svojí nádherné přírodě, krásnému a průzračně čistému moři a nádherným plážím, které vypadají jako vystřižené z plakátů. Velikým lákadlem je velká spousta historických měst, staveb, chrámů apod. Všechny tyhle fakty lákají milióny turistů. Zajímavé je, že přes svoji dřívější slávu a bohatství je dnešní Sicílie poměrně chudá a lidmi většinou přehlížena. Většina lidí preferuje Chorvatsko, ale o hodně přicházejí. Tady se psala nejdůležitější historie světa, a díky moderním střediskům byste si mohli Sicílii opravdu zamilovat.

Památky

Prehistorické památky najdete v Pantálice.

Řecké památky v hojném počtu naleznete v městech Syrakusy, Agrigent, Selinunt a Segesta. Pokud vás fascinují Normanské chrámy, pak Sicílie obsahuje ty nejlepší na světě a to chrámy v Monrále a v Palermu. Rozhodně doporučuji navštívit. Je to opravdová nádhera. Nikdy jinde nic podobného nemůžete nalézt. Ani v Římě!

Pokud hledáte přírodní rarity, pak vás určitě bude fascinovat sobka Etna. Etna je kompletně veřejně přístupná a každý na ní může vystoupat.

Pokud jste se rozhodli navštívit Sicílii, tak počítejte s tím, že neodoláte a budete půlku dovolené lítat po památkách. Všude na vás dýchá perfektní stará atmosféra. Všude je cítit dávné napětí při válčení. Sicílie je velmi bohatá na kulturu a i když se budete koupat v moři, tak budete myšlenkami daleko v historii a budete si představovat, jak se zde před pár stoletími vyloďovali nějací dobyvatelé. Sicílie nabízí mnoho, proto na ní nezapomínejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*