Nezařazené

Na cestě po nejopuštěnější silnici v USA

Není to jen cesta či silnice.

Tato 4000 km dlouhá štreka protíná celé USA a spojuje západní pobřeží s východním. Každému, kdo se rozhodne ji procestovat, nabídne nezapomenutelný zážitek. Vydáváme se ze Sacramenta, hlavního města slunného státu Kalifornie a najíždíme na Route 50.

U.S. Route 50 is a major east-west route of the U.S. Highway system, stretching just over 3,000 miles (4,800 km) from Ocean City, Maryland on the Atlantic Ocean to West Sacramento, California. Until 1972, when it was replaced by Interstate Highways west of Sacramento[3], it extended to San Francisco, near the Pacific Ocean.

Nemine dlouhá chvíle, a už se ocitáme v rozlehlých pouštích Nevady, kde máme za spalujícího vedra (klimatizace je zde naprostou nutností) možnost pozorovat monumentání pískovcové útvary a kaňony. Potkat zde protijedoucí automobil je vzácnost a my jsme zcela oddáni úzké silnici táhnoucí se jako dlouhá nudle po nekonečné pláni. Pokračujeme přes Utah a Colorado, kde se nám na obzoru rýsují zasněžená pohoří okupovaná lyžaři. V Kansasu již na nás z prérijních statků mávají američtí farmáři.

Různorodost prostředí podel celé trasy je neuvěřitelná. Vše se najednou obrací a následuje průjezd všudypřítomnou zelení a vláhou. Zanedlouho zjišťujeme, že jsme dorazili do Ocean City v Marylandu, kde slavná „padesátka“ končí. Již v tom okamžiku máme zcela jasno: cestu po nejopuštěnější silnici jsme rozhodně neabsolvovali naposledy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*