Nezařazené

Monterey – tajemství západního pobřeží

Krása na každém kroku

Hned jak jsme dorazili, vydali jsme se na cestu podél moře. Procházka po místní typicky kamenité pláži zvedne náladu i tomu největšímu morousovi. I my jsme se nechali unést pohledem na široširou vodní hladinu nádherně modré barvy. A jakmile jsme se otočili zády, naskytl se nám pohled na nekonečnou zeleň, ve které se utápí několik lidmi postavených budov. Člověk v tu ránu cítí nespoutanou volnost, zatímco poblíž bouří mořské vlny rozbíjející se o početné skalky a v dálce je slyšet zpěv ptactva. Jediné, co může idylku trochu pokazit, jsou všudypřítomní golfisté, hřišť je zde totiž požehnaně.

Kalifornie, anglicky a španělsky California (anglická výslovnost [kælɪˈfɔrnjə] IPA), je stát v USA. Patří k nejbohatším, ekonomicky nejaktivnějším a nejlidnatějším členům federace. Má 35,3 milionu obyvatel a po Aljašce a Texasu je třetím největším státem USA. Hlavním městem je Sacramento. Nejvýznamnějšími městy jsou San Francisco, Fresno, Los Angeles, San Diego a Long Beach. Na jihu hraničí s Mexikem, na východě s Nevadou, na severu s Oregonem, a ze západu ji ohraničuje Tichý oceán.

Obří akvárko

Spektakulární podívaná může ovšem pokračovat díky zřejmě největšímu magnetu na turisty v tomto městě, kterým je mořské akvárium Monterey Bay Aquarium. Obrovský komplex plný prosklených stěn každému umožňuje za $30 zhlédnout na vlastní oči všemožné druhy mořské fauny i flóry. Takový nevšední pohled do života v moři se vám nikde jinde nenaskytne a už jen kvůli němu návštěva městečka Monterey stojí skutečně za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*