Nezařazené

Londýn – Krásné evropské město

Zrádný Notting Hill

Londýn je nádherné město a já už první den nevěděl co dřív. Začal jsem tedy u Londýnského oka, pokračoval k budovám parlamentu se slavným Big Benem, prohlédl jsem si Westminsterské opatství a pak mě zastihl nepříjemný déšť. Deštník jsem po ruce neměl, tak mi nezbylo nic jiného, než se obejít bez něj. Po chvíli, když jsem byl na kost promočený, jsem se rozhodl jet metrem do čtvrti Notting Hill, kde jsem měl zamluvený hotel. Vystoupil jsem tedy na Notting Hillu a vydal jsem se s papírkem v ruce hledat moje ubytování. V hlavě jsem měl sice fotografii hotelu, ale jak jsem brzy zjistil, v této čtvrti byly všechny budovy na chlup stejné. Bloudil jsem tedy ulicemi a hledal ono místo. Pokaždé, když jsem se někoho zeptal, poslal mě na druhý konec, než ten další a tak se to opakovalo pořád dokola.

Asi po dvou hodinách jsem byl stále nervóznější a naprosto nevědomě jsem zahnul do jedné ulice, kde se k mému překvapení objevil můj hotel. Jak jsem zjistil, bylo to opravdu za 5 minut 12. Tedy bylo za 5 minut 9 večer a právě v 9 hodin večer se hotel zavíral. Bloudit ještě o chvíli déle, asi bych se stal na jednu noc bezdomovcem. A věřte nevěřte, hotel se nacházel necelé 3 minuty chůze od stanice metra.

Londýn (anglicky London je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Produkuje 20 % HDP Spojeného království a londýnská City je jedno z největších světových obchodních center. Londýn je společně s městy New York a Tokio jedním z nejdůležitějších měst na světě. Pojem Londýn se používá pro území vymezené jako jeden z anglických regionů – Velký Londýn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*