Nezařazené

Letní dovolená v Kusadasi – Turecko

Turecké Kusadasi – ráj pro milovníky vody

Turecko je bezesporu nádherná země, i proto jsme se s přáteli rozhodli zajet do letního střediska Kusadasi. Vybrali jsme si takové, které by nám nabídlo mnoho možností „vyblbnout“ se na vodě. Pro tyto naše potřeby se ideální zdálo právě Kusadasi.

Nádherné pobřeží, mě opravdu uchvátilo. Nádherné bílé písčité pláže, které vám doslova vyrážejí dech s krásným křišťálově čistým mořem.

Pokud chcete vidět opravdovou nádheru, pak vám doporučuji navštívit přístav The Kusadasi Setur Marina, ve kterém se můžete pokochat nádhernými loděmi a hlavně moderní technikou. V letních obdobích zde kotví až 3000 jachet a plachetnic.

Pro milovníky historie mám dobrou zprávu. Kusadasi nabízí hodně památek. Zvláště připomínající dobu Otmanské říše a Maurů. Mezi nejznámější historická místa patří Efes, Prien, Didyma a Milétos.

S přáteli nám hlavně šlo o vodní sporty. Proto jsme zašli do půjčoven, které jsou hojně rozmístěné po plážích a užili si např. Windsurfing, vodní lyžování, potápění atp. Skoro na každé pláži se hraje plážový volejbal, nebo můžete využít otevřených barů a tanečních ploch.

Za návštěvu také stojí monumentální stavba tzv. Opevněné mešity, kterou dal zhotovit vezír Okuz Mehmet Pasa v 17. Století. Opravdová pastva pro oči!

Další skvělou aktivitou, jsou romantické procházky po Kusadasi, které si se svým protějškem určitě užijete. Uvidíte nádherné bíle písčité pláže vedle křišťálově čistého moře, nad kterým v dáli začíná pomalu zapadat slunce.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*