Nezařazené

Letní dovolená v Jablonci nad Nisou

Ráj skel a bižuterií alias Jablonec nad Nisou

Jak to tak bývá, i jednou za čas člověk raději procestuje památky v ČR, než aby jel do zahraničí. Proto jsme si s přítelkyní vybrali ráj skel a bižuterie alias Jablonec nad Nisou. Zajímavostí je, že se Jablonec nad Nisou pyšní třemi náměstími a to hned nad sebou, a to Horní náměstí s kostelem Nejsvětějšího srdce Ježíšova, Mírové náměstí s novou radnicí a Dolní náměstí se starou radnicí.

S přítelkyní vám můžeme určitě doporučit návštěvu kostela sv. Anny ze 17. Století. Návštěva Podhorské ulice osloví hlavně ty, kteří mají rádi secesní budovy. Muzeum skla a bižuterie je také velmi navštěvováno turisty, i díky faktu, že se zde razí všechny současné mince. Poté pro návštěvníky mají připraveno kompletní znázornění výroby a ražení mincí a různých medailí, či plaket.

Přítelkyni zaujala mačkárna Korálek, ve které jsme viděli kompletní postup výroby perel u nás. Také je zde k vidění sklářská pec. Na konci prohlídky dostanete možnost vyrobit si vlastní perly a korálky.

Jablonec nad Nisou také přeje sportovcům. Nabízí kryté i venkovní tenisové kurty, nebo koupání v bazénu, či v přehradě.

Na oběd vám doporučujeme si zajít do rozhledny a restaurace Petřín. Krásné prostředí a chutné obědy za slušné ceny. Vše co si můžete od restaurace v ČR přát.

Pro ty, kteří rádi cestují po ČR, a není jim cizí historie, pak najdou v Jablonci nad Nisou to, co potřebují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*