Nezařazené

Kvůli krizi levnější dovolená

Pro znamená levná dovolená

Pro různé třídy společnosti znamená levná dovolená něco jiného rozdělil bych to asi takle:

  • Nikam nejet (zůstat doma). V práci si zaměstnanec vezme dovolenou, ale nikam nepojede. Zůstane doma a bude uklízet, dělat domácí práce a relaxovat u televize. Bohužel i taková je dnešní praxe, obzvláště o finanční krizi.
  • Jet jen na víkendovou dovolenou na svoji chatu. Pokud nějaká rodina má svoji chatu např. v Českém ráji nebo na Sázavě, může trávit víkend tam. Vyrazit na houby a tak podobně.
  • Vyrazit na týden do nějakého českého autokempu a dovolenou trávit u rybníku. Koupání, rybaření, sbírání hub, výlety… pěkná představa.. ale chce to něco lepšího, nejlépe do ciziny.
  • Nějaká levná destinace, například Chorvatsko, kam jezdí valná většina čechů. Dovolená vyjde sotva na pár tisíc. Navíc se dá poměrná část ušetřit na jídle – jídlo se bere s sebou. Skoro 18ti hodinová cesta autobusem taky nestojí mnoho tisíc.
  • Využít nějakého last minute. Tato varianta se nám zamlouvá asi nejvíce. Můžeme se podívat i do dražších destinací, přesto ušetřit na last minute letence i zájezdu.

Jak je na pláži 

Pokud chceme ještě více ušetřit, ale zbytečně se neomezovat – jezdíme před nebo po hlavní sezóně. Mimo sezónu je zájezd levnější a pláže jsou prázdnější. Navíc už to vedro také není ubíjející. K moři jezdíme ke konci srpna, případně v září. To jsou ušetřené tisíce. Následně vybíráme last minute – na internetu je nabídka opravdu pestrá, ale je nutné číst opravdu pozorně různé dodatky malým písmem pod čarou.
Hlavně se nenechat napálit nějakou malou cestovní kanceláří a pod snahou ušetřit slepě věřit a nechat se podvést. 

Bohužel i taková je praxe. Místo dovolené čumět na letišti bez letenky. Nebo odletět do ciziny, ovšem bez zaplaceného hotelu. Cestovka zkrachovala a nechala své klienty na pospas. Dobrá cestovka je opravdu k nezaplacení.

Na dovolené se dá ušetřit na všem

Na dopravě (autobusem místo letadlem), na ubytování (stan, apartmán místo honosného hotelu), na jídle (vlastní potraviny vs obědy v restauracích). Je jenom na vás, jak moc si dovolenou prožijete. Vzduch je pořád zadarmo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*