Nezařazené

Krásné Vánoční prázdniny ve Špindlerově mlýně

Celé dva měsíce prázdnin jsme tvrdě makali na brigádách a za ušetřené peníze jsme jeli lyžovat do známého zimního „ráje“, Špindlerův mlýn.

Ubytovali jsme se v nádherné chatě Spindler, také známé z reklamy na becherovku. Vstřícné jednání obsluhy chaty nás velmi potěšilo. Pro zájemce o lyžování a skvělou dovolenou můžeme tuto chatu doporučit.
 Hned první den po příjezdu jsme si nechali poradit od Zdeňka Kříže nejlepší lokalitu pro běžky. Na jeho úsměvnou nabídku, že bychom mohli pro zahřátí vyběžkovat až na horu Sněžku, jsme odpověděli úsměvem. Proto nám doporučil klidnější a stejně krásnou trasu, Černá hora. Nádherné zimní scenérie nám opravdu dodávali chuť k jízdě a odbourávaly nám z těla nahromaděný stres, za celý rok školy. Krásnější přírodu jsem snad nikdy ve svém životě neviděl!

Lyžování na horách

Druhý den jsme vybalili sjezdové lyže a frčeli skútrama na sjezdovku Davidovku. Byla pouze tři minuty jízdy od chaty, takže nás to velmi potěšilo. Holt jsme líná stvoření a jezdit kvůli sjezdovkám tři kiláky pryč se nám nechtělo. Po příjemném dni na lyžích jsme vyrazili trochu se pobavit do centra Špindlerova mlýna. Nádherné město, kterému bych vytkl pouze jednu malou věc a to hodinový hotel alias bordel na začátku města. Po večeři nás napadlo skočit si do krytého aquaparku. Skvělé skluzavky a příjemné prostředí za příjemnou cenu (cca. 300 ,-Kč za hodinu). Víc jsme si opravdu nemohli přát.
Třetí a čtvrtý den jsme se vyblbli na snowboardech ve Ski areálu Špindlerův mlýn a jako třešničku na dortu jsme si poslední den vyzkoušeli na doporučení Zdenka dospělácké boby a nafukovací duše (snowtubing). Větší srandu jsme dlouho nezažili a opravdu jsme se nad těmito kravinami vyblbli. Zpátky do civilizace nás Zdenek musel dovést sněžnou rolbou, protože napadlo spoustu sněhu a k našim autům bylo daleko.
Skvělé prázdniny s přáteli. Nádherná příroda a adrenalinové akce, to byly ty pravé posily do mého znaveného těla. Příští rok vyrážíme znova, ale tentokrát v létě.
Určitě se ptáte, kolik jsme dali za celý pobyt. Já jsem za ubytování, vleky, aquapark apod. utratil i s přítelkyní dvacet tisíc. Což si myslím, že na dnešní ceny opravdu není hodně. Samozřejmostí byla plná penze v chatě. Už se teď těším na léto strávené ve Špindlerově mlýně.
Autor Jan Kříž
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*