Nezařazené

Královská dovolená v Kataru

S přáteli jsem vyrazil na dovolenou do Kataru. I když jsem se zprvu bál, že do Arabského státu Katar je vyloženě „o držku jet“, nakonec jsem souhlasil a nelitoval jsem. Více luxusní dovolenou za asi 40 tisíc, jsem nikdy nezažil.

Po příletu jsme se ubytovali v nádherném hotelu Al Liwan Suites ve městě Dauhá, ve kterém jsme zažili nevyslovitelný přepych. Už při průchodu dveřmi se vám naskytne jedinečný pohled na zlaté stropy, zlatou recepci a dokonce klíče od pokojů byly pozlacené. Plnili spíše dekorativní účel, protože všechny pokoje byly na kartu.

Co stojí za navštívení je Katarské národní muzeum a Katarská národní knihovna, ve kterých můžete shlédnout unikátní knihy a další rarity z celé Arábie. S přáteli nás hlavně nadchla pevnost Al-Kout, která byla postavena v roce 1880 a v roce 1978 byla kompletně rekonstruována.

Pokud máte rádi ruch velkoměsta, tak pro vás budou velice zajímavé předměstí Al-Rayan a Khalifa, které jsou kompletně zrekonstruována bohatými šejky, a uvidíte zde nejmodernější stavby dnešní doby.

Katar je velice zajímavý stát. Nenajdete zde mnoho dobrodružství, spíše se pokocháte přírodou a starými tajemstvími, které tento stát ukrývá. Budete mít klidnou dovolenou v tom nejlepším luxusu. Arabové opravdu vědí, jak se o turisty starat a za 40 tisíc za osobu, se nám dostalo takového luxusu, za který bychom jinde zaplatili 200 tisíc. Proto se nebojte a vyrazte za luxusem, který tato země nabízí.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*