Nezařazené

Korsika Francie

Korsika rodiště Napoleona Bonaparte

Kdo by neznal malebný ostrov Korsika. Já ji znám díky playstationovým závodním hrám, kde tratě v Korsice patřily mezi nejlepší a nejkrásnější, ale bohužel také mezi nejtěžší.

Kdo chce poznat krásy Korsiky, pak musí navštívit hlavní město Ajaccio, které oplývá starým a romantickým nádechem. Nejkrásnější pohled je na úzké kamenné uličky a malebná náměstíčka. Za návštěvu stojí pouliční kavárny a místní butiky. Také nesmíte při své návštěvě Ajaccia zapomenout na rodný dům Napoleona Bonaparta, který se nachází v jedné ze zapadlých uliček. Pokud jste fanoušky Napoleona, pak rozhodně navštivte muzeum a rodinnou kapli Bonapartů.

Bastia

Dalším městem, které nesmíte minout, je Bastia. Jedná se o přímořské město, ve kterém dodnes kraluje rybářství a lodní průmysl. K prohlídce jsou pro vás připraveny nádherné moderní lodě, ale i staré rybářské domy a dobové čluny. Také je zde plno romantických kaváren a restaurací s mořskou tématikou. Za návštěvu stojí i kostel sv. Jana Křtitele, citadely Terra-Nova, guvernérského paláce, radnice a etnografického muzea Korsiky.

Bonifacio alias Křídové město

Poslední den svého pobytu na Korsice jsem strávil právě v tomto úžasném městě, které je jedním z nejkrásnějších v celé Korsice a je celé postaveno na křídovém útesu, cca. 60 m nad mořem.

Za největší dominantu tohoto města lze považovat nad městem vyčnívající středověkou citadelu. Celé město působí na okolí dynamickým a dramatickým dojmem. Pokud chcete poznat opravdovou krásu pobřeží, pak si musíte vyjet na plavbu po okolí z přístavu Gouler de Bonifacio, který se, jak je z názvu patrné, nachází přímo pod tímto krásným městem.

Mezi další krásná místa, která doporučuji, patří: náměstí Place d’Armes, mohutné historické sýpky, kostel Eglise Marie Majeure a kapli sv. Dominika.

Pro milovníky historie a krásných pláží je Korsika jako dělaná. Neváhejte a navštivte tento poklad, který je pod nadvládou Francie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*