Nezařazené

Kodaň – Tivoli

Tivoli, nejznámější a jeden z nejstarších zábavních parků Evropy. Tuto exotiku po Dánsku naleznete v samém srdci metropole a každý její návštěvník si přijde na své, není proto divu, že zastávka v Tivoli je na seznamu snad každého turisty, který se do Kodaně dostane. Poblíž radnice jsou těsně u sebe rozestavěné stánky, kolotoče, herny, kavárny, restaurace či pivní výčepy.

 

Doprava

Park se nachází poblíž centra Kodaně, přímo před Hlavním vlakovým nádražím. Park má celkem čtyři vchody podél celého objektu, pokud však chcete vstoupit hlavním vchodem, naleznete jej u Hlavního vlakového nádraží a radnice. 
 

Park

Pokud chcete vstoupit do parku, tak musíte zaplatit vstupné, které činí zhruba 85 Dkk za dospělého a 40 Dkk za dítě. V parku se nahází spousty atrakcí, které se platí zvlášť, lístek na atrakci si můžete zakoupit v automatu nebo přímo u atrakce. Pokud se však rozhodnete jít na všechny atrakce, tak se vám vyplatí koupit u vchodu vstupenku, se kterou máte uvnitř atrakce zdarma, tato vstupenka stojí 200 Dkk

Při zaplacení vstupného dostanete plánek celého parku, takže se nemusíte bát, že byste se ztratili, dále dostanete papír s jednotlivými cenami atrakcí. Samozřejmě jako všude jinde, musíte počítat s frontami, ty naštěstí nejsou moc zdlouhavé, neměli byste nikde čekat déle než 15 minut.

Navštívit tento zábavní park se vyplatí hlavně v období května až srpna, kdy celý park kvete. Naleznete zde přes 400 000 květin, pokud o květiny zájem moc nemáte, tak se můžete posadit do jedné z 32 restaurací a dát si něco dobrého k jídlu. Tivoli by nebyl zábavním parkem bez atrakcí, proto zde naleznete 26 atrakcí. Někdo by si mohl říct, že to není mnoho, ale atrakce jsou opravdu skvostné.

Mezi jednu z nejúchvatnějších atrakcí patří The Golden Tower. Jedná se o 40 metrů vysokou věž, ze které je nádherný výhled na celou Kodaň i za hranice tohoto města. Pokud ale potřebujete mít pod nohama pevnou zem, tak si tenhle výhled neužijete. Tato atrakce by se totiž dala přirovnat k obřímu řetízkovému kolotoči, na kterém se točíte ve 40 metrové výšce.

 

 

 

Tivoli nabízí spousty adrenalinových atrakcí, avšak tvůrci parku mysleli i na poklidnější návštěvníky, které park nadchne především v noci. Každý kousíček parku je osvětlen jednou z 115 000 lampiček. Díky tomuto osvětlení si návštěvník všimne, že park má nádech orientu, například palác s věžičkami a velkou cibulovitou věží, kterou zakončuje orientální půlměsíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*