Nezařazené

Jarní dovolená v ráji jménem Mallorca

Útěk za teplem na Mallorcu

Asi v celé České Republice nenajdeme člověka, který by neznal Mallorcu. Jedná se o vyhlášenou destinaci, a asi nejoblíbenější v celé Evropě. Každý si pod tímto pojmem představí nádherné písčité pláže a dokonale čisté moře. Opravdu jsme měli tu čest, tento ráj na zemi navštívit a můžeme potvrdit jeho věhlas.

Chtě, nechtě musíte počítat s faktem, že Mallorca je opravdu oblíbenou destinací, a proto se připravte na trochu větší nával turistů, ale jsou tu zákoutí, ve kterých opravdu žádného člověka nenaleznete. Hlavní pýchou tohoto ráje je počasí. Mallorca se pyšní 300 teplými dny v roce, což je opravdová nádhera, kterou nikde jinde nenajdete.

Kdo nebyl v hlavním městě Palma de Mallorca, jako by na Mallorce nebyl. My jsme měli tu možnost zde spatřit nádherné katedrály, ale hlavní nádheru jsem alespoň já viděl v projížďce v nádherné dřevěné tramvaji. To byl ten pravý zážitek, který se vám vryje do paměti. Díky projížďce v tomto skvostu poznáte nádhery, kterými oplývá Palma de Mallorca, ale také její chloubu, a to nejstarší olivovník na světě. Za návštěvu také stojí známé jeskyně De Campanet, které jsou nejmenšími na ostrově, a za patnáct minut je máte prohlídnuté.

Další zajímavou destinací je městečko Pollensa, ve kterém naleznete úžasné památky, ale hlavně se tu každý týden konají zajímavé festivaly klasické hudby. Když jsem odjížděl po jednom z těchto festivalů, měl jsem v duši tak nepředstavitelně krásný pocit. Nedá se to popsat, to se musí zažít.

Nádherná jarní dovolená, díky které jsem si Španělsko opravdu zamiloval. Už se nemůžu dočkat, až se tam vrátím znovu.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*