Nezařazené

Jarní dovolená na řece Nil

Jaro se nezadržitelně blíží, a proto bych vám chtěl dát tip na skvělou dovolenou v Egyptě. Památky, jako jsou pyramidy v Gize, zná snad každý. Málo kdo se ale odváží vydat na dovolenou, kterou by strávil pouze na řece Nil s malinkými zastávkami na pevnině. Kdo nevyzkoušel, nezná pravé krásy Egypta!

Naše plavba začínala z nádherného města Luxor (Můžete také znát z her pro mobilní telefony) a pokračovala po řece Nil až do města Asuán. Celá trasa měla kolem 6400 kilometrů, při které jsme poznali nádherné palmové háje, zelená pole, vesnice a zastavili jsme se ve městech, které nikdy nespí. Také jsme se při plavbě dozvěděli o předlouhé historii Egypta a navštívili jsme pár chrámů. I protože dříve se používal Nil k přepravování zásob a dopravě, jsme mohli vidět to nejlepší z Egypta.

Celá plavba nám trvala asi týden a navštívili jsme při ní města: Esnu, Edfu a Kom Ombo. Pro dobrodruhy cestovky nabízejí si zajet tuto trasu na plachetnici. Pro lidi, kteří mají raději luxus jako my, si poplují nádhernou lodí, která je moderně vybavená a navržená tak, aby vypadala jako dávné královské lodě.

Nás hodně zajímaly bájné poklady Abú Simbel, proto jsme se vydali na plavbu po Násirově jezeře. Při naší čtyř denní plavbě jsme navštívili Asuán, Abú Simbel, Kalabsha, Bait el wals, Wadi El Seboua a konečně jsme navštívili chrám Amada, který nám nabídl poodhalit závoj tajemství bájných pokladů Abů Simbel.

Pro ty, co už tráví dovolenou v Egyptě a chtěli by si na pár dnů také projet na lodi a poznat krásy Egypta z trochu jiného úhlu pohledu, tak cestovky nabízejí jednodenní plavby do Luxoru, ze kterého vyjíždíte při západu slunce, a opravdu mohu doporučit pro romantickou dovolenou. Nic krásnějšího, už kromě své partnerky neuvidíte.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*