Nezařazené

Jarní dovolená na ostrově Samos v Řecku

Samos v Řecku – ráj pro vinaře

Moje přítelkyně miluje vína. Proto jsem jí chtěl udělat radost a vzal jsem jí na ostrov Samos v Řecku, který se chlubí nejlepšími hrozny odrůdy Muškát. Další položkou v jeho chlubení je vysoce kvalitní olivový olej.

Skoro po celém ostrově naleznete vinné sklípky. Každý starousedlík má jeden sklípek vedle domu a vinná réva je takřka všude. Lidé jsou zde k turistům přívětivý, a když je pěkně poprosíte, tak vás vezmou domů na skleničku jejich výtečného vína.

Samos je také rájem pro zamilované. Turistický ruch je zde minimální, a proto zde panuje klid a mír. Ideální kombinace pro romantické dovolené.

Opravdu romantickým místem je v průlivu situovaný přístav Pythagorion, který po domluvě nabízí možnost pronájmu malé jachty a vy se můžete, stejně jako my „potopit“ do krás tohoto ostrova z jiného úhlu pohledu.

Další službou tohoto ostrova je možnost pronájmu motorky, nebo auta pro procestování celého ostrova. Opravdu doporučuji. S přítelkyní jsme se projeli nádhernou přírodou a krajinou, a vykoupali jsme se v nádherném Egejském moři.

Dvěma slovy: „Dokonalá dovolená“. Pokud máte romanticky založenou přítelkyni, vezměte jí do tohoto ráje pro zamilované. Opravdu nebudete litovat. Skvělá vína, nádherná příroda, vysoký komfort za nízké ceny a hlavně klid. Žádný shon a přívětivý lidé. Víc si člověk od dovolené přát nemůže.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*