Nezařazené

Jak si správně vybrat výbavu na snowboard

Připravil jsem si pro Vás sérii dílů, ve kterých se spolu propleteme ošemetným tématem „Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboard.

1. Díl s názvem „Jak si správně vybrat snowboard“

Pro začátečníky

Nejlépe se začátečníci učí na multifunkčních snowboardech. To znamená, že si vyberete snowboard, bez jakékoli úpravy na určité jízdní styly. Poté by si začátečník, měl vybrat „prkno“ podle toho kolik měří a váží! To je velmi důležité, jinak může dojít ke zhoršení jízdních vlastností. Na každém prkně, by měla být doporučená váha jezdce.

Délka snowboardu

Délka snowboardu by měla být stejná, jako je výška jezdce. Platí pravidlo, které určuje, aby délka snowboardu byla od země, až do prostoru mezi bradou a nosem. Příliš dlouhé a krátké prkno může způsobit jízdní potíže a může Vás odradit od snowboardingu!

Šířka snowboardu

Nechte si poradit od prodavače v obchodech a vyberte takovou šířku snowboardu, abyste špičkami, nebo patami při jízdě v oblouku nedosahovali na sjezdovku. Existují různé typy šířek, přesně vyhraněné pro velikosti chodidel.

Flex alias tuhost a pružnost snowboardu

Pro začátečníky jsou doporučována měkčí prkna, která dovolí začátečníkům dělat chyby, ale nehodí se pro agresivní a rychlý styl jízdy. V takovém případě, prkno prostě neposlouchá.
Pro pokročilé jsou doporučovány tvrdší snowboardy, které jsou hlavně stavěny, na agresivnější styl jízdy.

!Pozor je rozdíl mezi pánským a dámským snowboardem !

Jak jste si všimli, tak muži se liší od žen v robustnosti postavy, a protože výrobci nejsou žádní hlupáci, tak vyrábí i snowboardy, které jsou přesně určené pro ženy. Většinou bývají měkčí, mají odlišnou geometrii atp., proto se dámy v obchodech nebojte zeptat, jestli mají dámské snowboardy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*