Nezařazené

Jak si správně vybrat snowboardovou helmu

Připravil jsem si pro Vás sérii dílů, ve kterých se spolu propleteme ošemetným tématem „Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboardovou helmu.

Velikost helmy

U každé helmy by mělo být napsáno správné rozmezí obvodu hlavy. Protože asi nikdo netuší, jaký obvod hlavy má, proto existuje jednoduchá pomůcka. Stačí si vzít krejčovský metr a ten veďte vodorovně kolem vaší hlavy, těsně nad obočím. Zeptejte se vašeho prodejce, aby vám poté ukázal tabulku, kde je přepočet z obvodu hlavy na velikost helmy.

Větrací otvory

Nejčastěji se větrací otvory nacházejí v temenní části helmy. Díky těmto otvorům se hlava při zvýšené námaze nepotí. U kvalitnějších helem, lze tyto otvory uzavřít. Jsou také chráněny pomocí krytů (mřížky), které slouží k tomu, aby vám sníh nepadal do helmy.

Jako u všech ostatních věcech na snowboarding, platí prosté pravidlo, že za kvalitu si prostě zaplatíte, ale pokud chcete mít hlavu v bezpečí a užít si 100% komfort, budete muset vynaložit nemalé peníze.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*