Nezařazené

Jak si správně vybrat snowboardové rukavice

Připravil jsem si pro Vás sérii dílů, ve kterých se spolu propleteme ošemetným tématem „Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním posledním dílu, bych Vám chtěl popsat, Jak si správně vybrat snowboardové rukavice.

Velikost rukavic

Rukavice by neměly být příliš těsné, jinak hrozí omrznutí prstů! Pokud si nejste jistí, jaké číslo rukavic je pro vás to pravé, tak je zde malá pomůcka. Stačí si změřit dlaň od zápěstí po konec prostředníčku a tento údaj zaneste svému prodejci. Ten by vám měl sdělit správnou velikost rukavic přesně pro vás.

Tepelný komfort

Tepelný komfort rukavic je podobný, jako u bund a kalhot. Platí pravidlo, že palcové rukavice jsou teplejší než prstové, ale jsou nepraktické. Prstové rukavice bývají pohodlnější a praktičtější. Prodávají se i rukavice s vyjmutelnou fleecovou vložkou, které jsou mnohem teplejší než běžné rukavice a lépe schnou.

Malé vychytávky

Pokud chcete, můžete si zakoupit i rukavice s chráničem, který chrání zápěstí při pádu. Některé obchody nabízejí chrániče, které si můžete libovolně dokoupit k jakýmkoliv rukavicím.

Existuji i rukavice, které se dají dát pod bundu, takže nedochází k úniku tepla mezi koncem rukavic a začátkem bundy.

Doufám, že se vám můj malý seriál líbil a že jste v něm našli vše, co vás zajímalo.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*