Nezařazené

Jak si správně vybrat snowboardové boty

Připravil jsem si pro Vás sérii dílů, ve kterých se spolu propleteme ošemetným tématem „Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboardové boty.

Při výběru bot nejvíce záleží na její velikosti a její zařazení do určité kategorie stylu jízdy. Což znamená, že co styl jízdy, to jiný styl obuvi, proto také koupit kvalitní výbavu na snowboarding, stojí nemalé peníze.
Velikost boty

Důležité je, abyste znali velikost svého chodidla, a protože tuhle informaci zná hodně málo lidí, je tu jednoduchý návod, jak to zjistit. Stačí si jen změřit chodidlo od paty, po nejdelší prst. Poté vyberte obuv o půl centimetru větší, než je délka vašeho chodidla. Na každé kvalitní botě, by mělo být napsáno, pro kolika centimetrové chodidlo je určena.

Flex (tuhost) boty

Při tuhosti bot, záleží na odvětví, neboli stylu jízdy, který provozujete. Měkčí boty jsou určeny pro freestyle jízdu, které dovolují větší volnost v ohybu.
Pro agresivnější styl jízdy (freeride) jsou určeny tvrdší boty, které mají oporu v oblasti kotníku.

Dilema zvané: „Tkaničky, nebo systém rychlého uvazování (přezky)

Většina výrobců upřednostňuje systém rychlého uvazování, zkráceně řečeno přezky, které dovolují pevněji a rychleji utáhnout nohu. Jsou i takové systémy, které dovolují utahovat nárt, kotník, atd. zvlášť, což je veliká výhoda oproti tkaničkám, proto tkaničky nedoporučuji! Sice systém rychlého uvazování je dražší, ale daleko bezpečnější a pohodlnější. Výběr je na Vás, ale ta tisícovka navíc, vás už nezabije.

Daleko horší, je si něco udělat s nohou a pak toho litovat, že jste šetřili!
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*