Nezařazené

Jak nejlevněji zakoupit letenku?

Rady a tipy jak zakoupit levně letenku

Jaro a léto se díky bohu blíží nezadržitelnými kroky. Proto by bylo dobré zaměřit se nejen na zakoupení levných dovolených, ale také vědět, jak nejlevněji zakoupit letenku. Někdy vám může pár dobrých rad ušetřit i několik tisíc korun!

První rada

Pokud chcete ušetřit několik tisíc korun, pak kupujte letenky přes internet a nejlépe měsíc dopředu. Má to svoje výhody nejenom kvůli ceně, ale i kvůli pohodlí, neustálé možnosti kontaktu s letištním personálem, ale i kvůli úspoře času.

Druhá rada

Pokud cestujete pouze s partnerkou a nemáte sebou děti, pak nepotřebujete přepych, který vám zaručuje první třída, ale bohatě vám na cestu stačí třída nižší, tzv. Ekonomická. Hodně lidí ji využívá, proto je dobré si ji zarezervovat pár týdnů předem. Ano sice nebudete mít takové pohodlí, jako v první třídě, ale zase ušetříte několik tisíc. Nedoporučuji ekonomickou třídu používat při cestování za líbánkami. Zničí vám to celé líbánky! V ekonomické třídě nemáte tolik soukromý jako v první třídě, ani takový servis!

Třetí rada

Nepoužívejte pochybné cestovky, nebo letecké společnosti. Raději si připlaťte tisícovku, než abyste letěli hnusným, pomalu zrezlým letadlem bůh ví kam. Nejlevnější možnost nákupu letenek přes internet najdete na internetové stránce kralovna, která zastupuje většinu velkých společností a pokud chytnete ještě nějaké mimořádné, speciální akce, pak je let takřka za tzv.hubičku.

Čtvrtá rada

Pořádně se koukejte a využívejte studentské slevy do dvaceti pěti let věku, nebo seniorské akce. Početné skupiny nad šest osob (počet může být rozdílný, záleží na společnosti) mají také velké slevy. Většinou platí pravidlo, že děti do dvou let neplatí nic a do deseti let mají padesáti procentní slevu, ale také záleží na společnosti. Ne každá toto podporuje. Proto je se dobré poptat, nebo řádně pročíst web.

Pátá a poslední rada

I při cestování pomocí super last minutů, prosím pořádně si pročtěte podmínky letu a hlavně vše pořádně prodiskutujte a poptejte se pracovníků leteckých společností. Ono taková nepříjemná dvou hodinovka hledání a „ukecávání“ jednoho pracovníka letiště může zkomplikovat celý let a dost pokazit náladu. Proto si vše v klidu doma promyslete a pomocí internetu si všechny informace ověřte. Poptejte se lidí kolem sebe na jejich zkušenosti a zkuste si udělat hlavně obrázek samy.

Snad jsem vám trochu osvětlil princip levného nakupování letenek bez rizika a snad budete alespoň někdy tato jednoduchá pravidla dodržovat a budou vám k užitku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*